Autor Wątek: Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?  (Przeczytany 31023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzech61

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« dnia: 12 Styczeń 2012, 17:51:41 »
Tak jak w temacie.Rewelacja,czy kolejny sposób na wyciągnięcie kasy od właścicieli czterech kółek?Czy ktoś z użytkowników forum spotkał się z tym rozwiązaniem,a może przetestował na swoim aucie?

Edycja tytułu, nie trzeba krzyczeć (; tekla

NieAmator

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2012, 18:11:32 »
Halo kosmos? A tak na serio to jeśli jest cos takiego to jak sprzedam samochód mieszkanie to moze będzie mnie stac na to:)

Grzech61

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2012, 18:17:08 »
jest tego trochę np
http://aukcjewp.wp.pl/instalacja-wodorowa-hho-generator-1-4-2-8-cm3-i2027854973.html
i nie trzeba sprzedawać mieszkania,również piszą o tym na innych forach

Fazi

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2012, 18:35:04 »
Hmmm z tego co słyszałem o instalacjach wodorowych, były takie plany a raczej są (odległość świetlna w przyszłość)  ;-) , jednak miało to być coś w stylu instalacji LPG. Jednak problem przysparzało tankowanie - brak stacji tego typu i ogromne koszty utworzenia takiej sieci. Zapewne nawet gdyby taka sieć powstała byłoby to nie opłacalne (moim zdaniem), bo stacji byłoby bardzo mało. Tym bardziej iż różnią się one od zwykłych stacji paliwowych.

Co do przedstawionych tu informacji, myślę że to raczej kolejny gadżet, na którym ktoś próbuje zarobić. Poza tym jaki będzie czas napełnienia tego zbiornika? ponadto zbiornik 1litr? hmmm myślę że przedstawiony slogan o oszczędności 20-50% jest sporo przesadzony. Już nie wspominam o kosztach serwisu takiego czegoś (bo na pewno trzeba tego też doglądać )  :-/

Grzech61

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2012, 18:57:51 »
Cytat: "Fazi"
....Co do przedstawionych tu informacji, myślę że to raczej kolejny gadżet, na którym ktoś próbuje zarobić. Poza tym jaki będzie czas napełnienia tego zbiornika? ponadto zbiornik 1litr? hmmm myślę że przedstawiony slogan o oszczędności 20-50% jest sporo przesadzony. Już nie wspominam o kosztach serwisu takiego czegoś (bo na pewno trzeba tego też doglądać )  :-/

Wodór powstaje w wyniku elektrolizy wody i stosowany jest jako "dopalacz" paliwa stosowanego w aucie (benzyna,diesel).Kwesja przejścia takiej instalacji przez przegląd to juz inna bajka.Poczytałem troche o tym i sam jestem ciekawy,czy już ktoś sie z tym "ustrojstwem" spotkał.Podobno zainstalowano takie urządzenia w autach policji kanadyjskiej.

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2012, 19:03:27 »
Zgadzam się z Fazim, jest to kolejny gadżet, na którym będzie można zarobić jak cała gama magnetyzerów i innych gadżetów wywołujących efekt placebo :-D. Ale te chociaż cieszą ceną, a nie zwalają z nóg :-).

Poniżej ciekawy filmik na temat właśnie HHO




A tu link na temat silników wodorowych wykorzystywanych przez niemiecką markę :-)

http://www.green-cars.pl/wiadomosc_silniki_wodorowe__21.html


P/s: Co do samego gadżetu trzeba by zrobić zrzutę forumową i przetestować na jakimś aucie :-)

Leloo

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2012, 12:26:09 »
Witam,
Razem z tatą postanowiliśmy poradzić sobie jakoś z tym problemem i spróbować zmniejszyć zużycie w naszych dieslach (ja-Hyundai, tata-Toyota). Po przeczytaniu setek stron i obejrzeniu dziesiątek prywatnych filmów zdecydowano, że konstrukcja oprze się na suchej celi wraz z całą niezbędną instalacją. Okazało się, że zbudowanie samej wytwornicy wodoru jest dość proste, jednak do całej instalacji potrzebnych jest więcej elementów. Obecnie instalacja jest prawie ukończona, czekamy tylko na chip przetwarzający sygnał z ECU.
Według doświadczeń innych użytkowników HHO oszczędność w spalaniu może sięgać nawet 50%. Całe sedno tkwi nie w spalaniu samego wodoru, ale używania go jako dodatek do zasysanego powietrza, co sprawia, że wydajność spalania paliwa poprzez zwiększenie ciśnienia spalania znacznie się poprawia.

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam ;-)

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Styczeń 2012, 14:29:47 »
Leloo, zaskoczyłaś mnie... :-P Czekamy zatem na efekty  :-D

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2012, 14:57:23 »
Cytat: "Zbyszek"
Leloo, zaskoczyłaś mnie... :-P Czekamy zatem na efekty  :-D


oraz jakie są koszty takiej konstrukcji  :roll:

Leloo

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń 2012, 15:20:10 »
Na razie najdroższy wydaje się być sam chip - na stronie producenta jest to około 89$ plus koszty przesyłki. Jest to urządzenie elektroniczne podpinane pod kable od OBD II, ale tak, że samo gniazdo jest dostępne. Chip pobiera i przetwarza sygnał z ECU oddając odpowiednie wartości do urządzeń sterujących mieszanką paliwa. Jeżeli komuś nie chce się budować wytwornicy wodoru, na popularnym polskim serwisie aukcyjnym można znaleźć już zbudowaną (chodzi o coś co przypomina termos z dwoma rurkami) i jest to koszt około 200-300zł. Cała instalacja HHO nie powinna wynieść drożej niż 1000zł (razem z chipem sterującym). W każdym razie czekamy na serce całej instalacji, mam nadzieje, że zadziała, a tymczasem polecam filmik, mężczyzna, zdaje się, że Polak mieszkający w Stanach jeździ z instalacją od półtora roku:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zbudowac-agregat-hho-5-chip-komputerowy-hho

Kurako

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń 2012, 15:43:35 »
Cytat: "Leloo"
http://www.spryciarze.pl/...komputerowy-hho
wydaje się to być ciekawe.. To działa tak, że ten cały agregat, zmienia mieszanke paliwa? dając jedną jednostke paliwa (tak jak on powiedział) na 30 jednostek powietrza? czy ja czegoś nie kumam :P?

Leloo

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń 2012, 20:39:36 »
Normalnie paliwo w silniku spalane w około 70%. Po podłączeniu wodoru do rury dolotowej powietrza następuje wzbogacenie mieszanki paliwa o bardzo dobrze i łatwopalny gaz - wodór. Powoduje on dopalenie całej dawki paliwa, która dodatkowo jest zmniejszana, przez chip montowany przy instalacji HHO. W komorze następuje prawie stuprocentowe spalenie paliwa, co w rezultacie daje "przedmuchanie" całego układu wydechowego (stad czysta rura wydechowa u gościa na filmie) i zdecydowany spadek zużycia (nie wiem czy wystarczająco klarownie opisałam, ale jakby była potrzeba to postaram się wyjaśnić lepiej). W internecie można znaleźć zdjęcia rozkręconego silnika, który jeździł z instalacją HHO, można wyraźnie zauważyć, że wygląda "jak nowy". Postaram się znaleźć i wrzucić kilka  :-)

bananrules

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń 2012, 21:09:48 »
Temat bardzo ciekawy, ciekawe jest tez czy faktycznie bedzie sie spisywac tak fantastycznie jak na wiekszosci filmow w necie, tutaj mozna zobaczyc kompletna instalacje co prawda nie w hyundai'u ale jest

Kurako

  • Gość
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2012, 21:38:49 »
bardzo mi sie to podoba :)

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Instalacja wodorowa - HHO Generator - rewelacja czy nie ?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń 2012, 21:42:15 »
Cytat: "Grzech61"
jest tego trochę np
http://aukcjewp.wp.pl/instalacja-wodorowa-hho-generator-1-4-2-8-cm3-i2027854973.html
i nie trzeba sprzedawać mieszkania,również piszą o tym na innych forach


Na stronie producenta można kupić o wiele taniej  :mrgreen:

http://www.hho-plus.com/product.php?id_product=11