Autor Wątek: Check engine i roznący stan paliwa przy niepracującej pompie  (Przeczytany 1329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pioter2647

  • Gość
Mójj poniacz 1,5 MPI podłapał problem, i niebardzo wiem co moze byc przyczyną.
Czasem chodzi pompa paliwa i jest wszystko w porządku, a czasem przestaje działać i wtedy dzieją sie niewiarygodne rzeczy. Rośnie (ale tylko na wskazówce) stan paliwa z 1/4 na 3/4 oraz zapala sie check engine. Po przełączeniu na gaz nadal sie pali check:-( jedyny sposób na usunięcie palącej sie kontrolki to przekręcenie kluczyka podczas jazdy na zero i ponowne przekręcenie do wczesniejszej pozycji. wtedy kontrolka gasnie ale pompa paliwa nadal nie pracuje a stan paliwa wraca do normy. troche nad tym siedziałem, sprawdzałem chyba juz wszystko. Prosze o pomoc.

pioter2647

  • Gość
Check engine i roznący stan paliwa przy niepracującej pompie
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2009, 21:04:39 »
banalna sprawa - wtyczka przy zbiorniku paliwa od pompki była luźna i styki raz łączyły raz nie. temat uwazam za zamknięty chociaz nadal nie moge pojąć dlaczego wskaźnik paliwa pokazywał większy stan.

ociec

  • Gość
Check engine i roznący stan paliwa przy niepracującej pompie
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2009, 00:26:55 »
Cytat: "pioter2647"
chociaz nadal nie moge pojąć dlaczego wskaźnik paliwa pokazywał większy stan.

bo czujnik w zbiorniku działa na zasadzie potencjometru /zmieniającego się oporu/ jak miałeś luźną kostkę - słaby styk, to opór w obwodzie też się zmieniał a check się zapalał bo chwilami nie było w ogóle styku ot i cała filozofia :)