Autor Wątek: [Atos] Tarcie w prawym i lewym kole  (Przeczytany 2393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karwass

  • Gość
Tarcie w prawym i lewym kole
« dnia: 20 Lipiec 2008, 15:51:05 »
Witam mam mały problem z moim Atosem a mianowicie przy hamowaniu słychać dość głośne tarcie w prawym przednim kole. Mam nadzieje, że to tylko klocki do wymiany?!
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:12:57 przez Brt »

roofus

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2008, 16:14:00 »
Sprawdz czy sie klocki nie skonczyly

Witek

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2008, 18:51:43 »
Bardzo prawdopodobne, że odkleiły się okładziny, kup dobre (nie oryginalne) klocki i szybko je wymień.

sundance_kid

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2008, 21:53:13 »
Podepne się tutaj. Mam krzywe tarcze w aucie i z tego wynika, że konieczna jest ich wymiana. Były wymieniane w październiku tamtego roku. Defekt pojawił się już po trzech miesiącach. Na marginesie nie jeżdze dużo. Jakie wybrać tarcze i klocki oby starczyły na dłużej?

BartBartez

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2008, 21:54:30 »
Nawet bardzo dobre tarcze potrafią się zdeformować gdy są mocno nagrzane i np wjedziesz w kałużę

nekross

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec 2008, 20:50:20 »
ja zastosowalem z mazdu 1.2.1 wentylowane sa git

colek

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2008, 11:38:01 »
miałem niedawno ten sam problem! W lewym kole hamowalem blacha, bo klocka juz nie bylo a w prawym mial ze 2 mm. Kupilem wymienilem (prosta sprawa w Atosiku) i autko śmiga dalej.
Tak na marginesie przydalyby sie troche mocnoiejsze hamulce w Atosiku, poniewaz nie naleza do najlepszch, moze dlatego ze tarcze sa malutkie, zreszta male auto male tarcze. Pozdrawiam

johnwoo

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Październik 2008, 14:15:45 »
-> nekross

Jakich wymiarów są twoje tarcze z mazdy 121? Sprawdzałem w necie i wygląda że mają zupełnie inne rozmiary niż te do Atosa, jakim sposobem je zamontowałeś? No chyba że coś źle patrzyłem, ale praktycznie każdy wymiar się różnił...

sundance_kid

  • Gość
[Atos] Tarcie w prawym i lewym kole
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2008, 18:00:21 »
Ja mam nadal tarcie w prawym kole ale to wina łożyska :-? Niedługo idzie do wymiany.