Autor Wątek: Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe  (Przeczytany 1928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam2701

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« dnia: 04 Lipiec 2009, 14:51:37 »
Nie wiem czy powinienem zakładać nowy temat ale zaryzykuje, gdzie najlepiej oddać turbo do regeneracji bo dzisiaj ściągnąłem to rurę aluminiowa co idzie do turbo i zauważyłem znacznie ze jest w turbo olej, turbo już nie ma takiej siły jak powinno mieć, ile wynosi przeciętny koszt regeneracji i czy ktoś już to robił jakie są efekty oraz co grozi przy takiej jeździe jeśli turbo bierze olej ??

Tigersoft

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2009, 19:20:17 »
jak bierze olej to lepiej nie jezdzic, a jesli juz sie nie powstrzymasz to bacznie obserwuj olej!. ja regenerowalem w Ilawie - wysylalem im turbo bo dzwonilem po kilka miejsc w calej PL i tylko tam sie podjeli regeneracje tego typu turbo. koszt zalezy od uszkodzen, jesli walek caly to ok 900 zl, jednak jesli walek poszedl tak jak u mnie to dalem 1400 zl!!! jesli nie ma duzego luzu na wirniku (sprawdz palcem) to walek pewnie caly, jednak jesli lata jak stara k*** to przygotuj sie na wiekszy wydatek :)

jak czegos jeszcze nie wiesz to pytaj :)

adam2701

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec 2009, 20:26:53 »
Patrzyłem na wałek ma luzy ale lekkie a jeśli będę tak jeździł może się więcej wyrobić ?? do oleju zaglądam prawie codziennie

Tigersoft

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2009, 13:37:22 »
no moze wiecej azw koncu peknie i koszta wieksze. ja tak mialem :)

to moze sie dziac gdy silnik pracuje wadliwie, masz niedrozny uklad wydechowy albo syf w oleju. te 3 rzeczy mogą popruć wirnik... no moze jeszcze dostawac za malo oleju turbo, trzeba by zmierzyc cisnienie oleju przed turbo...

adam2701

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec 2009, 18:15:22 »
wiesz przebieg juz 200 tysiecy wiec i tak nawet przy dobrej eksploatacji turbo było by trzeba regenerować tak gdzieś wyczytałem ze turbo w benzynie chodzi okolo 200 tysiecy

Cibor

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2009, 11:07:17 »
http://www.motoarena.pl/

To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości oraz pomóc.....

on86

  • Gość
Regeneracja Turba 1.5 Hyundai S coupe
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lipiec 2009, 18:22:01 »