Autor Wątek: Czasami brak pracy jednego cylindra.  (Przeczytany 1395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kuris

  • Gość
Czasami brak pracy jednego cylindra.
« dnia: 02 Lipiec 2009, 20:22:50 »
witam problem jak w temacie ,przy odpalaniu autka rano po nocnych opadach deszczu silnik idzie tylko na trzy cylindry przez pare sekund,potem normalnie.Nadmienie że juz wymieniłem świece,przewody wysokiego napięcia,palec rozdzielacza i kopułkę ,gdzie mam dalej szukac.

on86

  • Gość
Czasami brak pracy jednego cylindra.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2009, 00:35:22 »
A może wystarczy poprawić kapturki danego przewodu przy świecy i kopułce? Albo może to wina świecy?? Nie raz w sklepach spotkałem się z pouczeniem typu, cyt.: "Gdyby było coś nie tak ze świecami to proszę przyjść to wymienimy na nowe. Nie raz zdarza się, że fabrycznie nowe świece różnych firm mają jakąś ukrytą wadę." Jeśli nie to proponowałbym sprawdzić kompresję na danym cylindrze.

kuris

  • Gość
Czasami brak pracy jednego cylindra.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2009, 22:53:19 »
Na starych świecach tez mi się tak działo.Wymieniałem po kolei ,najpierw palec rozdzielacza i kopułke potem przewody a na końcu swiece i dalej to samo.

Joshi

  • Gość
Czasami brak pracy jednego cylindra.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2009, 21:39:33 »
A masz to cały czas? Bo u mnie zdarza się, ale nie codziennie. Tzn raz na miesiąc, wsiadam do auta, opalam... chodzi na 3 garach, cały się trzęsie, a jak go zgaszę, to potem zaś jest problem z odpaleniem. Ale jeśli już się zdarzy, przegazówka do około 4000obr/min, trzymam go tak parę sekund i wszystko wraca do normy. Nie mam pojęcia od czego to ;/

kuris

  • Gość
Czasami brak pracy jednego cylindra.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2009, 22:41:09 »
ja niemam potem problemów z odpalaniem ,a ten objaw zdaża mi się co pare dni ja też juz niewiem co to jest