Autor Wątek: [S-Coupe] Wymiana oleju  (Przeczytany 10230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paszczak

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« dnia: 12 Styczeń 2012, 01:30:44 »
Aloha!

Niestety nadszedł czas wymiany oleju w Hyundaiu, a kontaktu z poprzednim właścicielem jak nie było tak dalej nie ma...podejrzewam że ten gośc i tak nie wiedziałby co wcześniej było w tym aucie.

Więc pytanie, jaki olej wlać ? Półsyntetyk czy mineralny ? Nie wiem co tam wcześniej było zalane, auto ma przebieg 247 tys. Jaką markę oleju polecacie i jaki rodzaj ? A i jak ktoś w SCoupe wymieniał to ile wchodzi litrów ?

Druga sprawa czy do sprzęgła hydraulicznego wlewa się płyn DOT 4 ( hamulcowy ) ? Znajomy mi tak doradzał

edit: literówka w tytule

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-10-04, 09:19 ]
Tagowanie tematu.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2012, 01:35:16 »
Jak nie leje olejem to ja bym lał półsyntetyk. A co płynu - tak - dot4.

Paszczak

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2012, 01:41:03 »
Znajomy doradzał też półsyntetyk bo twierdzi że to ma obroty i żeby nie oszczędzać i nie lać jakiegoś najtańszego...znów inni twierdzą że przy takim przebiegu i nie wiadomym pochodzeniu starego oleju lepiej wlać mineralny....

Czyli stawiam na półsyntetyk....Ktoś ma jakiś sprawdzony dobry ? Mobil jest ok ? Użytkowałem go na Seacie i BMW i nie było problemu....no i filtr lepszy będzie z Mann'a czy Filtrona ?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2012, 01:47:21 »
Filtr kup oryginalny np. w IC. Koszt podobny lub nawet niższy niż Mann czy Filtron. Pewnie ok 20 kilku złotych. Resztę napisał Złośnik.

Paszczak

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2012, 17:08:59 »
Padło na Castrol GTX 10W-40 półsyntetyk, a filtr Filtron....innego nie było, wogóle sprzedawca powiedział że krucho z częściami do S-Coupe...

Kucol

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2012, 21:53:43 »
filtr w aso kosztuje 20 zł

Paszczak

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2012, 04:01:22 »
Niestety wybrałem się do Wadowic, sprzedawca radził wybrać olej mineralny lecz uparłem się na półsyntetyk, po czym proponowano mi Mobila, chciałem coś lepszego i wybór padł na Elfa albo Castrola, ale wziałem ten drugi powiedziałem że chce filtr do tego, tylko był z Filtrona, zapytałem także o kable zapłonowe i dostałem odpowiedź ze na zamówienie bo mało części posiadają do tego modelu i że tylko jedna klientka kiedyś brała....

Kucol

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2012, 12:18:29 »
kable   ;p ja brałem w aso 120 zł to pisało na nich ze do accenta ;)

Cezary51

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Styczeń 2012, 19:23:37 »
Przy tym przebiegu idealny by był Valvoline MaxLife 10W40. Ale jak kupiony to po sprawie, chyba, ze na przyszłość.

harabin

  • Gość
[S-Coupe] Wymiana oleju
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń 2012, 02:07:35 »
Może tak nie kombinujcie i lejcie taki jaki zaleca producent czyli 10W30(SG)
Tak jest to olej mineralny, sam jeżdżę na mineralnym od Valvoline

Jak chcesz juz mieć takie zajebiste części, to filtr oleju specjalnie dla ciebie:

http://e-skleptuning.pl/62-kn-hp-1004.html

A tu filtr powietrza :D :

http://www.moto1000.pl/product_info.php?product_id=2093440


5min szukania za filtrami z wyższej półki.

Z częściami eksploatacyjnymi do S-coupe jest tak samo łatwo jak o barszcz w biedronce.
Wystarczy siąść i poszukać na necie.

Bo taki filtr oleju będzie pasował i do hondy i do subaru bo ten sam gwint i średnica, a ze nie pisze że akurat do hyundaia tez pasuje to wiecie ... :D.
Ale jak wy wylecicie w sklepie z jakimś "hjundajem scoupe" to sprzedawca od razu zacznie wywijać oczami  :mrgreen:

Cytat: "Kucol"
kable   ;p ja brałem w aso 120 zł to pisało na nich ze do accenta ;)


A czym się różni silnik Accenta od S-coupe ?
Jak będą tańsze do Getza to kup od niego bo to też to samo.

Pozdrawiam :D