Autor Wątek: [Lantra J2] Drżenie pedału gazu i hamulca podczas jazdy.  (Przeczytany 2052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Drżenie pedału gazu i hamulca podczas jazdy.
« dnia: 22 Październik 2013, 12:02:19 »
Witam.
Od pewnego czasu powyżej pewnej prędkości odczuwam drżenie pedału gazu (140-150). Jest dosyć silne i występuje tylko w tym zakresie prędkości, do tego dochodzi drżenie pedału hamulca - ale nie podczas hamowania tylko w stanie jałowym pedału. Zawieszenie mam zrobione i układ kierowniczy też, tak samo jak hamulce. Do drżenia pedału gazu dołącza się powyżej pewnej prędkości drżenie kierownicy ale nie po obwodzie tylko w kierunku: góra - dół.
Czy to wina poduszek dolnych silnika? I jak najlepiej je sprawdzić?
Robiłem tzw. "test łosia" przy prędkości do 100km/h i przy gwałtownych zmianach kierunku ruchu nie słychać walenia silnika na poduszkach, tak samo jak podczas ruszania z oporem - przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. Przy podniesionej masce widziałem jak wygląda ruch silnika podczas zwiększania obrotów i gwałtownym ruszaniu do przodu i do tyłu. Wszystko wygląda w porządku i na swoim miejscu.

Mimo to zdecyduję się na wymianę poduszki trzymającej skrzynię biegów czyli tej najbliżej maglownicy i pedałów która mogłaby w pierwszej kolejności powodować takie drgania. Tylko z tej strony widać zwiększone ruchy silnika. Pytanie czy warto interesować się również poduszkami dolnymi? A może wymienić wszystkie naraz? Tylko czy nie jest to wywalanie pieniędzy?