Autor Wątek: Gaz w Tucsonie  (Przeczytany 4091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tiger07

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« dnia: 27 Czerwiec 2009, 12:02:00 »
Czy któryś z kolegów ma może zamontowany gaz w Tucsonie. Jak sprawuje sie samochód z takim paliwem? Ile spala gazu i jaki koszt był instalacji? Jaką instalacje warto zamontować a jakiej unikać?

Marek Podlaskie

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2009, 15:37:14 »
Witam.Dzis bylem w firmie montujacej LPG i gosc powiedzial ze instalacja BRC z dodatkowym smarowaniem zaworow.Cena w Bialymstoku ok 3000 zl.Ja pytalem o Santa Fe ,ale mysle ze to zadna roznica jezeli chodzi o instalke
Sequent Plug & Drive. To wlasnie taka mi zaproponowano.Moze ktos cos podpowie jak sie sprawuje ta instalacja LPG

Tiger07

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:53:30 »
dzięki za info. Jestem ciekaw czy ktoś już z kolegów zainstalował gaz i jakie są jego wrażenia . Czekamy na wiadomości i relacje z wrażeń oraz czy biorąc pod uwagę nie tylko oszczędność ale i dynamikę jazdy warto montować taka instalację.

kml

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipiec 2009, 17:00:05 »
Cytat: "Tiger07"
ale i dynamikę jazdy warto montować taka instalację.


DOBRZE założona instalacja powinna pracować tak, że nie czuć róznicy pomiędzy paliwem. Niestety DOBRZE to ze świecą szukać :( Ostatnio mój znajomy robił u siebie i było super a jego znajomy po tym samym zakładzie de facto instalację od nowa poprawiał gdzie indziej :( Brak powtarzalnej jakości u gazowników to zmora co wraca jak bumerang :(

Marek Podlaskie

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:08:02 »
http://www.gazeo.pl/pytania_do_eksperta.php?kat=8&sort=2&p=
Tu mozna troche poczytac o LPG
A co do instalacji jedna i najwazniejsza sprawa.Doswiadczenie i rzetelnosc instalatora.Bez tego to najlepsza sekwencja nie da rady :-D

skubi

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2009, 17:21:58 »
Jako nowy grzecznie Wszystkich witam!
Mam w swoim autku instalację STAG-4 , spalanie w mieście około 15l, poza miastem około 12l. Spalanie troszkę wyższe bo mam skrzynie automatyczną (tak przynajmniej mówił gazownik) Nie wyczuwam różnicy w jeździe na benzynie i na gazie, jest bardzo płynne przejście. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych problemów.

kml

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipiec 2009, 20:34:50 »
skubi, a dużo przejechaleś na gazie?

skubi

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2009, 15:32:27 »
Około 5 tyś. Instalacja jest jeszcze na gwarancji. Poprzednie auto miałem 5 lat i tez było z gazem. Jeśli jest dobra instalacja i nie będziesz się z nią "bawił" to nie ma problemów.
Auto musi dostać odpowiednią dawkę paliwa. Najczęściej mają problemy ci co chcą żeby ich auto spalało 5l /100km i zaczynają grzebać w instalacji.

Kapsel

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień 2009, 18:36:32 »
Ja mam BRC, zamontowany przez dilera w cenie samochodu, jak się dowiedziałem biorą za montaż 3600 zł. Spala mi średnio na mieście wg. komputera 10,3 litra. Na zbiorniku tzn. na 75 litrach gazu przejechałem 650 km.

Kapsel

  • Gość
Gaz w Tucsonie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Wrzesień 2009, 22:55:10 »
Teraz po 1500 km spalanie na gazie ok. 10 - 10,4 litra. Na benzynie nawet nie próbowałem. Szkoda, że często trzeba tankować. Trudno mi sie przyzwyczaić, gdyż wcześniej miałem Megane II 1.5dci i tamten spalał mi ok 4-5 l/100, więc robieł ponad 1000 km na zbiorniku. Np ale cóż!? :shock: