Autor Wątek: gasną światła  (Przeczytany 2834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matias

  • Gość
gasną światła
« dnia: 17 Październik 2013, 23:07:03 »
Proszę o podpowiedzi. Ostatnio pojawił się następujący problem: w czasie jazdy co jakiś czas(włączone światła mijania) gasną wszystkie światła poza przednimi, gaśnie również podświetlenie tablicy. Przełączenie na postojowe i z powrotem na mijania pomaga- choć nie zawsze. Sprawdzone przekaźniki przy bezpiecznikach. Czy to przełącznik świateł wysiada?

Maciek

  • Gość
gasną światła
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik 2013, 09:44:39 »
Z takich podstawowych rzeczy, które nie pociągną Cię za kieszeń to proponowałbym najpierw przeczyścić klemy szczotką drucianą (albo specjalna do czyszczenia klem, ale to chyba właściwie to samo), zamontować i z wierzchu posmarować wazeliną techniczną. Internety mówią, że czasami taki zabieg pomaga :-).

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
gasną światła
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Październik 2013, 19:25:00 »
Twój problem o ile nie występuje podczas jazdy po dołkach to spowodowany jest przeciążeniem jakiegoś układu.
Ja bym proponował zacząć od czynności najłatwiejszych i najprostszych: żarówki, bezpieczniki,przekaźniki  - wyjąć przejrzeć jak nie pomaga sprawdzić czy będą pasowały odwrotnie tj z innych slotów i zamienić. Jeżeli problem przejdzie na coś innego to będzie znaczyło że tam tkwi przyczyna. Za przełączniki to na końcu bym się wziął bo można coś szybko uszkodzić.
Jak wiesz bezpieczniki są: pod maską w skrzynce bezpieczników i pod kierownicą po lewej stronie( zaślepka w konsoli  między kierownicą z otwieradłem maski).

matias

  • Gość
gasną światła
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2013, 18:09:10 »
Dziękuję za podpowiedzi- problem rozwiązany.
To jednak przełącznik był winny. Zakupiłem używkę za całe 30 zł(razem z przełącznikiem wycieraczek), wymiana 10 min i gotowe. Tak przy okazji jeszcze jedno  pytanie.Ten nowy przełącznik jest z włącznikiem przednich przeciwmgielny, u mnie w aucie ich brak. Ciekawe czy mam wyprowadzoną wiązkę i wystarczy tylko kupić i zamontować halogeny???

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
gasną światła
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Październik 2013, 18:23:16 »
Ze strony http://doc.hyundai-autoclub.ru/trajet/ pobierz "Electrical Troubleshooting Manual" i w SD.pdf stronach 188-190 masz schemat podłączenia lamp przeciwmgłowych przód i tył, strony 4-5 przekaźnik i bezpiecznik. HL.pdf strona 4 wiązka.

http://hyundai.epcdata.ru/trajet/23546/electric/povtoritel_povorota-91923/