Autor Wątek: [ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem I  (Przeczytany 72591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Maj 2015, 16:00:56 »
i jak udalo sie to opanowac ? mnie szczegolnie interesuje kwestia swiatel postojowych - w poliftingowych lampach - one gasna w momencie wlaczenia swiatel krotkich . A w autach przed liftingiem postojowki swieca razem z krotkimi.
Nie wiem jak to rozwiazac  :-?

Co do modulu DRL to jest logiczne ze musi byc zewnetrzny element.
pozdr.

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Lampy poliftowe
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj 2015, 08:57:48 »
Witam,
u mnie jak już Ci pisałem na priv nie ma na stałe włączonych świateł mijania (wersja z Belgii). Podłączyłem nowe lampy przez moduł (przekaźnik) i ledy załączają się w momencie jak alternator zaczyna ładować (czyli po 6 sekunadach). W momencie włączenia innych świateł (pozycje, mijania itp.) ledy się wyłączają. Takie podłączenie działa też z czujnikiem zmierzchu. Bardzo ułatwia sprawę zakup oryginalnej wtyczki od nowych lamp oraz gniazd od starych lamp (pasują też od Kia Ceed po lifcie).

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj 2015, 10:35:10 »
Ok, dziekuje za wyjasnienie tematu . Wtyczki do nowych lamp mam, jeszcze sprubuje gniazda znalezsc- moze jakis link masz  :-D .
Montaz planuje w przyszlym tyg.
Na niemieckim forum kolega odpisal ze zostawil postojowki razem z krotkimi (gorny pasek LED z krotkimi swiatlami ) i ze super to wyglada.

dzieki i pozdrawiam

P.S. na gwarancji wymienili mi wczoraj galke lewarka biegow  :mrgreen: ( na starej chrom sie zluszczal)

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Maj 2015, 11:56:33 »
Postojówki jak podłączysz pod stare wtyczki to się świecą razem z mijania. Z tego co wiem to w tych nowych IX-ach też tak jest standardowo.
Co do gniazdek to kupiłem na OLX uszkodzone lampy od KIA Ceed'a po 50zł/szt.
Niestety nie jest to łatwy do zdobycia towar.

a tak na marginesie - ile płaciłeś za wszystkie lampy?

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Maj 2015, 12:12:11 »
Niestety wczoraj ( Wiesbaden, DE) sprawdzalem w salonie na nowym ix35, i nie swieca sie postojowe jak wlaczysz krotkie. Zdecydowalem sie sprobowac tak jak jest na starej instalacji-postojowi+krotkie-razem wlaczone. Co do wtyczek mam nowe wraz z lampami , a przed chwila kupilem 2 gniazda z uszkodzonych reflektorow kia ceed 09 w cenie .......50PLN+przesylka :lol:
co do ceny to na priv ( taj.handlowa :lol: )
Tak ze teraz na spokojnie zrobie sobie przejsciowke + modul do ledow DLR, i wtedy montaz potrwa 10min. ;-)

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
lampy po lifcie
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Maj 2015, 13:28:20 »
Wydaje mi się, że widziałem nowego IX35 wieczorem i paliły mu się te ledy górne oraz światła mijania.
Nawet teraz patrzyłem na youtube i tak jest :)


Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Maj 2015, 14:35:27 »
Wszystko mozliwe , ten model jest sprzedawany na calym swiecie. A kazdy kraj ma swoeje wewnetrzne przepisy ( w Niemczech np. nie trzeba jezdzic w dzien na swiatlach)
Dzieki za linka  :-D

MKeller

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Maj 2015, 16:02:23 »
Witam, ja jestem właśnie w trakcie takiej modernizacji, pytanie czy jest sens bawić się w podwójne kostki i gniazdka ? Przecież to na stałe już będzie :)

Jeśli chodzi o świecenie lamp :
- DRL dzienne - ledy na dole
- Postojowe - ledy góra
- mijania/drogowe - ledy góra + soczewka
DRL mozna podpiąć pod + od mijania wtedy w dzień możemy jeździć na LEDach + górnych lednach po przekręceniu w pozycje postojowych :) Myslę ze fajny efekt uzyskujemy, tylko pala sie nam tylnie lampki ktore po lifcie tez sa piekne :)

Jeśli mamy czujnik świateł to po zmroku automatycznie powinny właczyć się postojowe ( górne ledy ) + soczewka a gasna dolne Ledy.

Jeśli ktoś będzie potrzebował lampy proszę o PW mam dostep do nowych lamp śmiesznej kasie :) usługa zamontowania też pewnie będzie możliwa :)

Jak się uporam z elektryką wstawię opis co i jak w lampach musimy przerobić :) Bo mam 2 kpl i np były poprzepinane inaczej PINY ... wiec trzeba samemu posprawdzać co odpowiada czemu ...

POZDRAWIAM i czekam na rozwiniecie tematu !

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Lampy poliftowe
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Maj 2015, 08:20:01 »
W czym miałeś poprzepinane piny? W lampie?
Co do kostek to proste wytłumaczenie - wypinasz nowe i wpinasz stare lampy - nie tniesz instalacji i nie ma problemu z gwarancją.
Dodatkowo to schematy są już rozpisane - działa bo sam mam tak zrobione.

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Maj 2015, 16:17:43 »
MKeller czekamy na twoj opis przerobki instalacji , ja po weekendzie biore sie za temat. Zaciekawiles mnie z ta tajemnicza zmiana pinow , moze napiszesz o co chodzi :-?

MKeller

  • Gość
Re: Lampy poliftowe
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Maj 2015, 22:34:21 »
Cytat: "DiMeteo24"
W czym miałeś poprzepinane piny? W lampie?
Co do kostek to proste wytłumaczenie - wypinasz nowe i wpinasz stare lampy - nie tniesz instalacji i nie ma problemu z gwarancją.
Dodatkowo to schematy są już rozpisane - działa bo sam mam tak zrobione.


Kolego czy myślisz o przednich lampach led + led + bixenon ?
Czy o tylnych w których do pelnego szczęści tez trzeba dorabiać instalacje !

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Re: Lampy poliftowe
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Maj 2015, 10:33:09 »
Ja mam u siebie lampy LED z normalnymi żarówkami HIR-2. Miałem wtyczki od ix20 i tam trzeba było zamienić jeden pin.  Co do tylnych lamp to dorabianie polega na dolutowaniu jednego plusa do stopu LED, którego w starych lampach nie było.

MKeller

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Maj 2015, 22:18:05 »
Przednie mam bixenon ale czekam na DRL by powiedzieć konkretnie co i jak.
Narazie miałemlampy nowe a kostki uzywane i musiałem przełozyć w poliftowych kostkach 1PIN bo brakowało masy na przetwornice.
Czyli TY może miałeś odwrotnie i musiałeś znow odwrotnie zrobić niz ja :)

Na Tylnie czekam, wiec jeszcze nie robiłem pomiarów miernikiem co za co odpowiada w Tyle.

Czy czytałem tylko ze podobno kostki są te same ale trzeba dodatkowe masy pociagnąc dla ledów.

[ Dodano: 2015-05-19, 22:09 ]
I jest kolejny PROBLEM mianowicie wszystko działa tak jak dzienne led, postojowe led, kierunkowskazy lecz problem zaczyna się gdy odpalamy mijania .... xenon się zapala świeci 3s i gaśnie potem napiecie zanika po ponownym przełączeniu manetki na 0 i znow na mijania dzieje się to samo ....

Pytanie czy samochód wykrywa zwiekszony pobór napięcia i automatycznie wyłacza zasilanie na danej kostce od lampy ?  
Ktoś z Was poradził sobie z Tym problemem ?

Ewentualnie czy moduł stabilizujacy napiecie coś da czy to kwestia ustawien w komputerze .... ?

bleumannis

  • Gość
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Czerwiec 2015, 21:53:05 »
Hej, udało się komuś wstawić lampy Xenon+ LED z wersji po liftingu?

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Montaż lamp poliftingowych w wersji przez liftem IX35
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Czerwiec 2015, 07:46:18 »
bleumannis, jak widać w poście wyżej walka trwa i kolega się nie poddaje :)