Autor Wątek: [Elantra MD] Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna  (Przeczytany 4156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

makaronek

  • Gość
Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna
« dnia: 11 Październik 2013, 16:45:40 »
Witam
To mój drugi post (w pierwszym sie przywitałem) - ale szczerze mówiąc zarejestrowałem się na tym forum tuż po zakupie Elantry z nadzieją, że coś poczytam, dowiem się, poobserwuje jakieś dyskusje etc, a tu widzę 90% tematów założone przez jednego człowieka i dotyczy obcierek w różnych częściach auta.

Czy to auto jest tak bezawaryjne i bezobsługowe, że jedynym dokuczliwym mankamentem są obcierki oraz dyskusja, czy ASO leje do niego olej mineralny? (sic)

Czy nikt po prostu tych elantr nie kupił? Faktem jest, że nie ma ich zbyt dużo, no ale 5 tematów na krzyż?

Może i rzeczywiście kierowcy Alf (którym byłem dotąd) witają się co rano w warsztacie, ale mieli czas trochę też się pokłócić na forum o olej, dywaniki, kable do diagnozowania, sklepy z częściami etc, a tu o co kaman? ktoś mi wyjaśni?

Chciałem poszukać różnych tematów (żeby nie zakładać nowych) odnośnie żarówek, dostępności części, ASO w woj. mazowieckim, instrukcji serwisowych etc. ale widzę, że bym musiał założyć 20 nowych tematów i pewnie bez odpowiedzi.

Dajcie znać proszę jeśli ktoś ma to auto - mogę niby sobie posiedzieć na anglojęzycznych forach, ale to głównie amerykańskie Elantry 1,8 i nie znają tam naszych realiów, więc wiele się nie dowiem

dzieki
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:07:18 przez Brt »

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Elantra MD] Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna ?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2013, 16:57:54 »
Cytat: "makaronek"
Chciałem poszukać różnych tematów (żeby nie zakładać nowych) odnośnie żarówek, dostępności części, ASO w woj. mazowieckim, instrukcji serwisowych etc. ale widzę, że bym musiał założyć 20 nowych tematów i pewnie bez odpowiedzi.


Na forum jest 15 posiadaczy Elantry MD, więc jest z kim pogadać. Ktoś musi zacząć. Zakładaj nowe tematy, nawet 20, może inni się rozkręcą.  :-D

makaronek

  • Gość
[Elantra MD] Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna ?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2013, 17:55:27 »
Cytat: "albert"

Na forum jest 15 posiadaczy Elantry MD, więc jest z kim pogadać. Ktoś musi zacząć. Zakładaj nowe tematy, nawet 20, może inni się rozkręcą.  :-D


Po przeczytaniu pierwszej czesci Twojej wypowiedzi zaczalem sie zastanawiac, czy masz na mysli tylko czy az 15 :) ale widze, ze az - wiec nawet ok ;) dodatkowo to bardzo komfortowe móc walić tematy bez szukania, czy ich juz nie bylo ;)) moze za 5 lat ktos powie "dzieki tematom makaroneka wiem już jakie zarowki kupic" ;))

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[Elantra MD] Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna ?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2013, 20:21:15 »
Mam pytanie do posiadaczy Elantry, czy to prawda że jest strasznie miękka, chodzi o tylne zawieszenie które resoruje przy pomocy belki skrętnej, a ponadto 5 osób plus bagaż to tylko dla pasażerów o masie jednostkowej 60kg - bo inaczej to tłumik na asfalcie.

makaronek

  • Gość
[Elantra MD] Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna ?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Październik 2013, 09:50:44 »
Cytat: "niebrzydal"
Mam pytanie do posiadaczy Elantry, czy to prawda że jest strasznie miękka, chodzi o tylne zawieszenie które resoruje przy pomocy belki skrętnej, a ponadto 5 osób plus bagaż to tylko dla pasażerów o masie jednostkowej 60kg - bo inaczej to tłumik na asfalcie.


jutro jade do Lodzi w 5 osob (+ łódzkie dziury) - wiec zdam relacje, czy uda sie wrocic z tlumikiem :)

[ Dodano: 2013-10-16, 09:42 ]
nie zauwazylem jakiegos dramatycznego osiadania tego samochodu zaladowanego 5 osobami i 4 baniakami plynu z biedronki - osoby z tylu to dwie dziewczyny do 60 kg i jeden gosc 92 kg

raz nawet takim zaladowanym udalo mi sie zerwac przyczepnosc na starcie na suchej jezdni ;)
nie jest zle

fishman4

  • Gość
[Elantra MD] Elantra MD - taka świetna czy taka niepopularna ?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik 2013, 10:54:43 »
Co do miękkości tylnego zawieszenie to nie jest wcale źle. Już kilka razy jechałem z dość sporym obciążeniem (także po łódzkich ulicach - z racji tego że mieszkam w Łodzi) i wszystko było jak najbardziej w porządku.