Autor Wątek: hyundai Scoupe GT olej, turbina  (Przeczytany 10253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BartBartez

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Lipiec 2009, 09:19:17 »
Wygląda na to, że ktoś wkręcił czujnik os innego auta poprzez redukcję.

adam2701

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Lipiec 2009, 20:23:44 »
Dzisiaj wyczyściłem przepływomierz kupiłem nowe świece NGK bkr6es CZY jakoś i myślałem że problem z drżeniem kierownicy zniknie ale nie oo jeszcze ściskałem kombinerkami wąż od zaworu PCV i to samo nic nie dało , przeczyściłem też trochę krowkiec i dalej nic i nie wiem co jest ??? obroty jak się patrzy tak bardzo leciutko falują

dzako

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Lipiec 2009, 21:18:28 »
no wiem ale własnie ja miałem wkręcona jakaś sruba bez możliwości wkręcenia czujnika :)
to dlatego miałem czesto sprawdzac olej ;/ byłem dziś w JAPAMOTO i taki gwint z dziurką kosztuje 20 zł + 10 zł uszczelka pod ten gwint ;) no ale musza mi zamówić i sprowadzić nie wiem skąd <co?> i najwczesniej do 24 lipca dojdzie ;/ no i mam jeszcze puyanie czy turbina ma jakies uszczelki w sobie lub cos bo jak byłem na kanale to była troche opluta olejem od spodu tak jak by gdzies przepuszczała ;/ :!: :!:
ja to mam zawsze pecha chyba sie na malucha przesiądę

Tigersoft

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Lipiec 2009, 02:14:42 »
turbiny raczej sam nie naprawisz ...

sebasecr

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:55:06 »
Panowie pilna sprawa auto Scoupe GT silnik przebieg 104 tkm. Jaki olej zalać mechanik mówi że syntetyk ale ja jestem bardziej sceptyczny dlatego pytam? Na stronie Castrola polecają też syntetyki ale ja nie wiem czy mi uszczelek nie wypuka :-P . Nie wiem poradzcie coś, może półsyntetyk?

Tigersoft

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Wrzesień 2009, 23:35:55 »
półsyntetyk zdecydowanie przy 100.ooo choc nie wierze ze ma tak mało :))) wiec najbezpieczniej nawet półsyntetyk :)

sebasecr

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Wrzesień 2009, 20:02:21 »
Nom i po krzyku :-D Silnik zamontowany i narazie jestem zadowolony Tigersoft jednak po rozważeniu za i przeciw zdecydowałem się na pólsyntetyk. Mam jeszcze pytanko, czy za każdym razem po jeździe nawet jak ,,nie korzystam'' z turbo tzn. jadę spokojnie muszę schłodzić turbo? Pytam bo sam do końca nie wiem. Po szarżach to jak najbardziej ale po spokojnej jeździe? jakie jest wasze zdanie na ten temat? :roll:

Cibor

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Wrzesień 2009, 20:13:42 »
Turbo (czyt. wirnik) zawsze się kręci!!

Tigersoft

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Wrzesień 2009, 09:13:58 »
no i dzwoniłem do firmy która regenerowała mi turbo :) mam wysłać im na ich koszt i naprawią ją porządnie w ramach reklamacji :) jak wróci to będzie na sprzedaż za ok 1000-1200 zł (kupiłem ją za 400 + 1400 regeneracja) z gwarancją na rok więc chyba nie wolam za duzo. nie bede jej na razie do siebie montował bo potrzebuje pieniądze na szkołę... jak skoncze uczelnie to zamontuje wieksze turbo :)

sebasecr

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Październik 2009, 21:15:29 »
Mam pytanie. Moje Turbo żarło 1 litr na 300km. Z tego co wywnioskowałem to nadmierny pobór oleju przez turbo może prowadzić do uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Czy ktoś się z tym zgodzi? :shock:

Cibor

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Październik 2009, 22:01:03 »
sebasecr, Raczej nie.... Chyba że nie będziesz przestrzegał poziomów oleju... Wtedy to tak...

harabin

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Październik 2009, 22:08:01 »
Jak ci puści porządnie olej(czyt turbo się wypruje) to może to doprowadzić do spadku ciśnienia i w konsekwencji zatarcie silnika. Mi po wypadku żarło 1 na 300km jak nie wiecej mimo że turbo nie miało :D

Norm to jak Cibor pisze, pamiętaj o stanie oleju.

sebasecr

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Październik 2009, 22:25:10 »
Hm to ciekawe, myślałem że to wina turbo tym bardziej że silnik miał wymienione wszystkie uszczelki, pierścienie, rozrząd i oleju pilnowałem. Finał był taki że kupiłem inny silnik prosto z niemiec i póki co spisuje się bardzo dobrze

Tigersoft

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Październik 2009, 13:10:11 »
pierścienie wymienione, ale czy gładzie cylindrów były honowane ??

sebasecr

  • Gość
hyundai Scoupe GT olej, turbina
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Październik 2009, 20:14:05 »
No nie były :-x ,ale mam teraz te turbo luzem i wirnik ma straszne luzy. Pytałem bo po wymianie uszczelki pod głowicą przejechałem niecały 1000 km i znowu poszła. Może to nie najlepsza robota mechanika, nie wiem ale po tej awarii wolałem już kupić cały silnik :mrgreen: