Autor Wątek: prawdopodobnie lozyska ??? pomocy  (Przeczytany 1666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziarno_1984

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« dnia: 21 Czerwiec 2009, 11:57:28 »
witam mam problem z szumiacymi kolami na przodzie prawdopodobnie to lozyska ale nie jestem pewien wczoraj jak jechalem kawal drogi to pod koniec zaczynalo mi tak jakby zgrzytac nieraz w kole prawym przy skretach i chamowaniu . jakby to mogly byc lozyska to na jakie najlepiej wymienic czy warto wymienic na orginaly i czy duzo sie na nich przejedzie a jakby inne to jakiej firmy lozysk mi polecilibyście ? duzo jezdze samochodem . sam. to hyundai coupe I gen. 96 rok silnik 2.0
 <pomocy>
 
dziekuje za odp pozdrawiam

Pyros

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2009, 13:24:18 »
Najłatwiej spr czy to łożyska nasłuchując czy dzwięk zwieksza sie podczas zakrętów. Jeśli szum podczas prawego zakrętu rośnie to lewe łożysko masz do wymiany,i na odwrót.
Co do zgrzytania to cięzka sprawa bo się z czymś takim nie spotkałem przy łożyskach,bardziej przegób zgrzyta(no chyba,że Twoje łożysko juz się rozsypuje definitywnie) :-P
Jak już wymieniac to nie koniecznie musi byc to orginał(choć warto),dobre są łożyska SKF- i Kanaco. Nie ma sensu kupować innych tanszych zamienników bo zdaża się,że po paru tysiącach wysypują się. Dobre łożysko,prawidłowo założone potrafi wytrzymać do 100tys.km. Wszystko jest zależne od użytkowania itp.

on86

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2009, 15:30:34 »
Cytat: "ziarno_1984"
zaczynalo mi tak jakby zgrzytac nieraz w kole prawym przy skretach i chamowaniu
Gdzieś już miałem taką sytuację :-| ...a u brata :-P Klocki się wytarły i był taki sam efekt jakby się łożysko kończyło. Może to był wyjątek :-/

ziarno_1984

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwiec 2009, 18:28:29 »
Czesc dzis wymienilem lozyska przednie na orginalki w salonie hyundaia i teraz nie mam zgrzytow ani szumow :lol: .

i mi powiedzieli ze potrzeba jeszcze ustawic geometrie czy to jest konieczne ???
nie sciaga mi samochodu mialem zbieznosc kol przednich ustawiane miech temu

pozdrawiam wszystkich na forum :-)

Pyros

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2009, 00:13:25 »
Jeżeli furka ci jeździ prosto, nie ściąga na żadną stronę, opony zużywają się równomiernie i np. nie piszczą przy skręcie nawet z małą prędkością to nie musisz. A jeśli któraś z tych rzeczy występuje to podjedz i sprawdź. Koszt nie powinien być duży(max 150zł) a będziesz miał spokój :mrgreen:

ziarno_1984

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2009, 08:30:48 »
wielkie dzieki

weldon

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwiec 2009, 10:57:17 »
Od wczoraj, to się chyba jeszcze nie przekonałeś czy ci "opony zużywają się równomiernie" :-) .
Za ustawienie zbieżności zapłaciłem stówkę - w Łomiankach.
Jeżeli byłbyś zainteresowany (też mazowieckie ;-) ) - mogę ci podać namiary.
Zawsze to mniej i bezpieczniej, niż za nowe opony.

pzdr

Pyros

  • Gość
prawdopodobnie lozyska ??? pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwiec 2009, 16:46:56 »
Cytuj
Od wczoraj, to się chyba jeszcze nie przekonałeś czy ci "opony zużywają się równomiernie

Ale to widać po oponach,nie trzeba mieć samochodu przez x czasu by to zauważyć :-P