Autor Wątek: [i20 PB] Po pewnym czasie jazdy wyłącza się wspomaganie, abs, poduszk  (Przeczytany 2738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

quartom

  • Gość
Po pewnym czasie jazdy wyłącza się wspomaganie, abs, poduszk
« dnia: 02 Październik 2013, 10:51:58 »
Witam
Tak jak w temacie, po pewnym czasie jazdy i20 (raz jest to 20min., czasami po kilku godzinach jazdy) w samochodzie zapalają się kontrolki wspomagania kierownicy, poduszek powietrznych oraz ABS. Dodam że na desce nie wyświetla się też asystent zmiany biegów (ekonomizer). Oczywiście wspomaganie kierownicy nie działa w tym momencie. Po pewnym czasie (czasami kilka dni) wszystko wraca do normy.
Co może być przyczyną???
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:58:26 przez Brt »

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Po pewnym czasie jazdy wyłącza się wspomaganie, abs, poduszka.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik 2013, 20:36:11 »
Jak kojarze z wypowiedzi na tym forum w Myslowicach jest chwalone ASO Hyundaia, wiec podjedz tam, taka moja rada.

Kam-mil

  • Gość
Po pewnym czasie jazdy wyłącza się wspomaganie, abs, poduszka.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2013, 12:27:03 »
Ja bym szukał dobrego elektryka.
Na moje oko prawdopodobnie gdzieś coś przestaje stykać.
Ja miałem problem znacznie mniej niebezpieczny - po prostu zerował się ten "komputer pokładowy": zerował się zegar z godziną, datą, dziennym licznikiem km, temp. wyświetlała się w Faranheitach. W ASO deskę zdjęli, elektryk coś tam piny podoginał, żeby dobrze połączenia stykał i od tamtej pory jest ok.
Ciekawe czy podłączenie do komputera diagnostycznego wykryje gdzie jest przerwa w połączeniu?