Autor Wątek: [Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał  (Przeczytany 3604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szteo

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« dnia: 27 Wrzesień 2013, 14:47:50 »
Witam podczas hamowania rzadko ale zdarzyło sie kilka razy że pedał hamulca podskakiwał tak jak by włączył sie ABS i autko wtedy słabo hamowało.
Gdzie szukać problemu ?
trochę strach tak jeździć.

ozzyhw

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2013, 15:33:14 »
Sprawdź pierścienie ABS-u. Bardzo prawdopodobne, że któryś jest pęknięty. Ja miałem tak samo i ABS włączał mi się często, najczęściej przy skręcaniu, zwłaszcza na wertepach. Po wymianie pierścieni (w moim przypadku dwa przednie) problem zniknął.

szteo

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2013, 12:09:38 »
a te pierścienie będzie widać po zdjęciu koła czy trzeba coś jeszcze rozkręcać  wizualnie da rade diagnozować czy pęknięte?

ozzyhw

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2013, 15:08:58 »
Ja nawet nie ściągałem koła tylko położyłem się pod samochodem :-) choć dostęp jest trudny.
Zobaczysz ząbkowany pierścień  - w miejscu pęknięcia wyraźnie widać, że odstęp między zębami jest większy. W moim przypadku mogłem (z lekkim oporem) przesuwać lub obracać pierścień.

szteo

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2014, 17:11:24 »
Witam mam pytanie jakie beda objawy jesli usunę oba przednie pierscienie. U mnie sa pekniete a narazie nie mam kasy na wymiane?

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2014, 13:29:51 »
Nie będzie działał ABS, kontrolka na blacie i mniej więcej tyle. Nic poza tym nie powinno być o ile poza pierścieniami nie jest coś jeszcze uszkodzone.

szteo

  • Gość
[Santa Fe CM] Hamulce podskakujący pedał
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2014, 19:15:59 »
No właśnie swieci tylko kontrolka abs a gdy rusze po chwili zapala sie kontrrolka hamulca recznego.Ale pprzynajmniej nie podskakuje pedal przy hamowaniu