Autor Wątek: Przyśpieszenie Tutka benzyna 2.0  (Przeczytany 2319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DANET

  • Gość
Przyśpieszenie Tutka benzyna 2.0
« dnia: 18 Wrzesień 2013, 11:14:15 »
Witam kolegów
Nie moglem znaleźć na forum tematu więc zakładam nowy i czekam na wasze opinie dotyczące przyśpieszenia. Powiem tak po 141 kucach spodziewałem się lepszego przyśpieszenia, chodzi mi tu o redukcję z 5 biegu do 4 go i o wyprzedzanie poprzedzającego pojazdu. U mnie jest auto bardzo zamulone i czasami boję się wyprzedzać, wtedy muszę się oddalić od poprzedzającego samochodu i rozpędzić samochód żeby wyprzedzić.  Czy macie podobny problem w benzynie, i czy chip pomógłby na te objawy.
Dzięki i pozdrawiam

BigT

  • Gość
Przyśpieszenie Tutka benzyna 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2013, 11:18:36 »
To Twoje subiektywne odczucia, jak chcesz mieć jakieś obiektywne wartości - pojedź na hamownie i za mniej jak 100zł dowiesz się więcej.
140 koni to w wypadku tak dużego samochodu tylko 140 koni ;) Szczególnie jeśli mowa o 4 biegu.
Ale to tylko moje zdanie.

y4r3k

  • Gość
Przyśpieszenie Tutka benzyna 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Wrzesień 2013, 17:21:00 »
Jeśli jedziemy już koło 100km/h redukcja i próba wyprzedzania faktycznie daje poczucie słabego przyspieszenia. Myślę, że sporą rolę odgrywają  tu opory powietrza.
Jeśli jednak jadę sobie 90-100km/h na 5 biegu i zwyczajnie docisnę gaz to reakcja jest stosunkowo dobra jak na taki samochód z silnikiem benzynowym.
'Jedynka' jest dość mocna i krótka, ale jak się przeciągnie do 6000rpm to dość ładnie idzie.
Dwójka juz od 2000rpm ciągnie nieźle, do końca.
Z kolei na 3 biegu mam zawsze odczucie zamulenia :), czwórka tak sobie a piątka stosunkowo nieźle.
Porównuję do starej astry i civica z silnikami benzynowymi 1.6 8v, 1.5 16v (podobny stosunek mocy do masy).

Podsumowując, mam wrażenie, że silnik dobrze daje sobie radę na niskich obrotach - jak na benzynę, ale zwiększanie obrotów nie przynosi spodziewanego wzrostu przyspieszenia jak w niektórych samochodach.

Jaro74

  • Gość
Przyśpieszenie Tutka benzyna 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2013, 12:53:31 »
Święte słowa......140 km....przy takich gabarytach, masie.....to niestety za mało.... Też spodziewałem się wiecej....no cóż ale auto rekompensuje mi się poczuciem bezpieczeństwa, napędem, widocznością...itp......    140km w osobówce to jest coś.....tu to za mało....o jakąś setkę......

[ Dodano: 2013-10-03, 12:54 ]
Choć powiem szczerze, że założyłem kilka dni temu instalację gazową STAG premium i mam odczucia, że na tym sterowniku auto lepiej przyspiesza niż na benzynie :)