Autor Wątek: Instalacja elektryczna haka  (Przeczytany 20813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Instalacja elektryczna haka
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń 2018, 15:57:37 »
Cytat: "miron68"
tucson 2006 r sprowadzony z Niemiec wyposażony w hak i 13 pianowe gniazdo brak napięcia na 5i7 pinie ,światła pozycyjne pozostałe piny podnapięciem ,Przewód z gniazda kieruje się pod zderzakiem w stronę lewej lampy, wiec pomyślałem że napięcie do gniazda jest podłączone do lampy ale niestety przewód mija ja i biegnie w gołąb auta. przyjmijmy że instalacja haka jest oryginalna , jeżeli wogule coś takiego istnieje to gdzie i w którym miejscu jest podłączona. prawdo podobnie biegnie do tego modułu co jest pod dźwignią zmiany biegów


Mam model z tego samego roku i również z oryginalnym hakiem i wiązką 13pin (firmy MVG). Z tego co opisujesz - 5. i 7. pin to kierunkowskazy. Wiązka haka biegnie u mnie pod lewy boczek bagażnika - trzeba zdjąć plastiki i tam masz moduł i przekaźnik od kierunkowskazów - prawdopodobnie on jest winny.


Natomiast u mnie problem jest poważniejszy - nie mam świateł przeciwgłowych z tyłu. Gdy podłączę przyczepę to światła przeciwmgielne działają tylko w przyczepie. Jak odłączę to w aucie nie działają wcale. Z tego co wyczytałem, to ta instalacja wykrywa czy przyczepa jest podłączona i odłącza działanie świateł przeciwmgielnych w aucie. Po odłączeniu przyczepy wszystko powinno wrócić do normy jednak u mnie nie wraca i światła przeciwmgielnie w samochodzie nie świecą..

Offline miron68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Instalacja elektryczna haka
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń 2018, 16:28:41 »
Cytat: "bartekzg"
Cytat: "piotrkiller"
bartek i tu sie mylisz

Obrazek

fender  według tego schematu 5i 7 to swiatła pozycyjne

Offline fender

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Instalacja elektryczna haka
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Styczeń 2018, 17:34:10 »
Racja, źle odczytałem schemat..

Offline miron68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Instalacja elektryczna haka
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Styczeń 2018, 10:51:09 »
jak zdemontować  boczek nadkola w kufrze

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Instalacja elektryczna haka
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Styczeń 2018, 13:37:14 »
Jest jeden wkręt w okolicy siedziska pasażera i jeden w okolicach progu bagażnika, ten drugi będzie widoczny po zdemontowaniu listwy ochronnej, potem już tylko uszczelka i mocniej szarpnąć.

Offline miron68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Instalacja elektryczna haka
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Styczeń 2018, 13:45:26 »
okej będę wdzięczny za materiał pomocniczy