Autor Wątek: Zespół połączeniowy wałów 4x4  (Przeczytany 1553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amps11

  • Gość
Zespół połączeniowy wałów 4x4
« dnia: 07 Czerwiec 2009, 20:30:15 »
Mam zagwozdkę z tym 4X4, ostatnio padł mi zespół połączeniowy wałów, rozsypał się. Pomyślałem że nie będzie problemu z jazdą, po tym jak go wymontuje, przecież zasadniczo napędzana jest przednia oś. Jednak po wymontowaniu wału okazało się, że auto owszem jedzie, ale o nagłym przyśpieszeniu czy szybkim ruszeniu nie ma mowy. Silnik wchodzi na obroty, ale nie przekłada się to na wzrost prędkości, tak jak by ciągnęło na sprzęgle. Wcześniej takich objawów nie było, teraz zachodzę w głowę, co było przyczyną, a co skutkiem? Ostatnio trochę jeździłem z przyczepą, zastanawiam się czy dodatkowe obciążenie w połączeniu z być może zepsutym sprzęgłem, dało taki rezultat, w postaci rozsypanego połączenia.
 Chyba, że tak auto 4x4, ma się zachowywać, z wymontowanym wałem i tylko wystarczy naprawić to połączenie.
Pedał sprzęgła bierze wysoko, ma ok. 1,5 cm luzu, płyn w zbiorniczku jest w normie.
Może ktoś z szanownych klubowiczów ma doświadczenie w tym zakresie.
Pozdrawiam

jachus

  • Gość
Zespół połączeniowy wałów 4x4
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2009, 08:19:21 »
co do wysoko biorącego sprzęgła również mnie irytuje ten fakt, luz mam podobny mimo wymienionego 40tys km temu sprzegła.

Niestety w serwisie (darkat ktory maksymalnie odradzam) powiedzieli że tak może być.
I nie da sie tego poprawić.

Od marca zrobiłem 13tys km i teraz szykuje mi się kolejny przegląd to dowiem się czy można taki feler poprawić.

Co do Twojego napędu 4x4 to jaki masz przebieg?

Bo mój ma 144 tys km i powiem Tobie że niejedno wiózł, holował etc i działa bez zarzutu.

Co do napędu również mogę powiedzieć że kręci bezproblemu nawet w trudnych warunkach.

Jak będziesz naprawiać zespół napędowy to polecam kisielnickiego. Drogi ale solidny.

Pozdrawiam

amps11

  • Gość
Zespół połączeniowy wałów 4x4
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec 2009, 09:15:47 »
Mój ma niby 134tys., ale głowy nie dam, mam co prawda książkę serwisową, ale ponoć nie takie rzeczy się robi :mrgreen: .
Interesuje mnie sprawa wymiany sprzęgła, jak rozpoznałeś, że jest konieczna jego wymiana.
U mnie wydaje, że się ślizga jak wymontowałem wał, a zwałem wszystko było OK, nic się nie ślizgało, auto było naprawdę zrywne. Co do zespołu połączeniowego, to myślę z Allegro kupić cały element wału.
Pozdrawiam