Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecaci  (Przeczytany 17107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remik_NS_WP

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecaci
« dnia: 12 Wrzesień 2013, 21:49:56 »
Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie?
Miał ktoś już wcześniej do czynienia z firmą Japan Line?
Myślicie ze tarcze i klocki tej firmy są coś warte 240 zł za komplet?

Pozdrawiam

Wydzielenie postu.
Pisz w odpowiednich działach.
tekla
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 12:51:00 przez Brt »

preza

  • Gość
[Elantra XD] Re: [Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2013, 11:37:14 »
Cytat: "Remik_NS_WP"
Miał ktoś już wcześniej do czynienia z firmą Japan Line?
Myślicie ze tarcze i klocki tej firmy są coś warte 240 zł za komplet?

Nic nie słyszałem o tej firmie. Jednak nazwa podpowiada mi, że to właśnie samą nazwą producent próbuje zawojować rynek a to źle wróży. A swoją drogą cena wygląda podejrzanie. Gdybym miał teraz kupować tarcze to kupiłbym TRW, tak jak niegdyś do Lantry J2. Były naprawdę zajefajne jak na cenę którą zapłaciłem (bodajże nie całe 400zł za 2 szt.). Niestety jedna się później pokrzywiła, bo panowie w serwisie nie założyli nowej osłony po tym jak stara się pokruszyła od rdzy. Uznali, że jest zupełnie niepotrzebna. Powinni konstruować samochody.

Generalnie uważam, że nie warto oszczędzać na tarczach, bo wymienia się je raz na długi czas.

Maciek

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrzesień 2013, 12:30:50 »
Zdecydowanie TRW, ATE lub Brembo. Jeszcze się nigdy nie zawiodłem na żadnej z powyższych marek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrzesień 2013, 00:11:10 »
Komplet na oś czy komplet na dwie osie ?
A może komplet czyli dwa komplety tarcz i dwa komplety klocków ?
Ja używam i polecam tarcze ATE a klocki TRW.
Są to bardzo dobre tarcze i mocne choć miękkie klocki. Ale nie piszczą jak Żyd za miedzą kiedy chcą, pylą chyba niewiele więcej od jakichkolwiek innych.

Jeśli chodzi o hamulce - nie ryzykowałbym. Zwłaszcza na przednią oś. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Za komplet tarcz ATE na tył dasz ok. 160zł + komplet klocków za tylną oś - około 60-90zł.
I jeśli mówimy o cenie 240zł za komplet na jedną oś klocki + tarcze - to masz za tą cenę markowe, bardzo dobre i polecane produkty.

Remik_NS_WP

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrzesień 2013, 09:33:04 »
Chodziło mi o komplet na przednią oś. :) 2 tarcze + 4 klocki

[ Dodano: 2013-09-14, 09:40 ]
Cytuj
Jeśli chodzi o hamulce - nie ryzykowałbym. Zwłaszcza na przednią oś. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Za komplet tarcz ATE na tył dasz ok. 160zł + komplet klocków za tylną oś - około 60-90zł.
I jeśli mówimy o cenie 240zł za komplet na jedną oś klocki + tarcze - to masz za tą cenę markowe, bardzo dobre i polecane produkty.


Jedna tarcza firmy ATE to koszt 199zł.

BigT

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrzesień 2013, 10:27:18 »
Ja od siebie powiem że nie radzę brać wynalazków z allegro i uważać od kogo się kupuje.
Podróbek tarcz jest prawie tyle ile podróbek AlpineStars.
Kiedyś udało mi się kupić tarcze brembo, które okazały się nawiercanymi i nacinanymi najtańszymi chińskami syfami, zresztą na zwykłej wiertarce kolumnowej i zwykłą frezarką. Oczywiście nic nie było wyważane i gdybym olał sprawę pewnie skończyłoby się to nieciekawie...

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień 2013, 10:46:43 »
Cytat: "Remik_NS_WP"

Jedna tarcza firmy ATE to koszt 199zł.
Mnie wyszły dwie na tylną oś razem 204 z wysyłką + klocki z wysyłką 110.

Remik_NS_WP

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrzesień 2013, 12:10:25 »
Niestety na tylną oś są tańsze tarcze  :-/

preza

  • Gość
[Elantra XD]
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień 2013, 12:08:15 »
Cytat: "BigT"
Ja od siebie powiem że nie radzę brać wynalazków z allegro i uważać od kogo się kupuje.

Racja. Jeśli chodzi o sprawdzone źródło, to polecam InterCars albo Motointegrator, wyglądający jak internetowe wcielenie InterCars'u. Samo Allegro nie jest do końca przegrane ale łatwo można "wdepnąć w łajno". Ja 2 miesiące temu kupiłem podrobiony olej MOTUL, choć powinienem być bardziej ostrożny i spostrzegawczy, biorąc pod uwagę fakt, że cena tego oleju była zbyt niska, jak na produkt wysokiej klasy. To co się dzieje to po prostu draństwo i niczym nie różni się od pospolitej kradzieży pieniędzy z kieszeni.

BigT

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrzesień 2013, 12:43:16 »
A żeby było śmieszniej - samo allegro ma to głęboko w d... :)
Dopóki ktoś płaci prowizje - nie patrzą na ten proceder.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrzesień 2013, 13:30:27 »
Cytat: "BigT"
A żeby było śmieszniej - samo allegro ma to głęboko w d... :)
Dopóki ktoś płaci prowizje - nie patrzą na ten proceder.

Zgadza się w 100%. Zawiadomiłem ich o podróbkach oleju sprzedawanych na konkretnej aukcji i nawet nie dostałem odpowiedzi a typ nadal sprzedaje.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrzesień 2013, 22:00:16 »
Dobrze ale oryginalne części są znaczone, posiadają numery seryjne do sprawdzenia w bazie producenta a jeżeli już na allegro to kupować w rzeczywistych, fizycznie istniejących sklepach a nie na pokątnych aukcjach gdzie ktoś dorwał kilka sztuk tzw. "padów z tir'ów" i liczyć na szczęście.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrzesień 2013, 17:22:13 »
Cytat: "Złośnik"
a jeżeli już na allegro to kupować w rzeczywistych, fizycznie istniejących sklepach a nie na pokątnych aukcjach gdzie ktoś dorwał kilka sztuk tzw. "padów z tir'ów" i liczyć na szczęście.


Właśnie tak zrobiłem  :-| najpierw wyczaiłem na allegro sklep w mojej okolicy, z olejem, który mnie interesuje a później pojechałem i kupiłem. Sklep wyglądał normalnie a nawet fajnie. Obok był serwis oponiarski i mechaniczny. A mimo to wdepnąłem. Ale nigdy bym się nie zorientował, gdybym nie kupił w jeszcze innym sklepie, litrowej butli oleju tego samego typu.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrzesień 2013, 22:22:21 »
A to druga sprawa.
Ja też naciąłem się kilka razy ale w błahych sprawach no ale cena to podstawa. Rozumiem jakiś rabat ale zbytnia przesada śmierdzi na kilometr.

BigT

  • Gość
[Elantra XD] Jaką firmę tarcz hamulcowych i klocków polecacie ?
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień 2013, 22:41:25 »
No tak, ale cena nie jest wyznacznikiem jakości.
To że coś jest przesadnie tanie powinno budzić w nas podejrzenie o legalność/oryginalność,
jednak standardowa cena też nie daje pewności że ktoś nas nie oszukuje.
Co więcej - nawet kupno w wydawałoby się super pewnym miejscu nie daje gwarancji,
co doskonale pokazuje przykład sprzed chyba dwóch lat gdy odkryto że wiele z
renomowanych sklepów sprzedających m.in. odzież i buty Lacoste handlowało podróbkami.
A nie były to stragany na bazarkach, tylko oficjalne punkty sprzedaży. Pytanie - o ilu innych
takich przewałach nie wiemy ?
Dlatego jak zwykle w życiu - liczy się szczęście :)
Jeden kupi tanio i dobrze, inny drogo i śmiecia, nie ma reguły, jednak zawsze warto pytać,
dokładnie oglądać i nie być przesadnie naiwnym - nie wierzyć na słowo w głupie wytłumaczenia.