Autor Wątek: [Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączy  (Przeczytany 14098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ada_m29

  • Gość
Witam.
Czy zna ktoś sposób na wyłącznie brzęczyka (sygnału dźwiękowego), który pojawia się po włożeniu kluczyka w stacyjkę i otwarciu drzwi kierowcy? Irytujący dźwięk, nie wiem czemu służący.. informuje tylko o kluczyku w stacyjce. Dzięki za rady. :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2012, 21:47:03 »
A czy ten dzwięk nie jest przypadkiem jak nie wyłączysz  świateł i otworzysz drzwi.

[ Dodano: 2012-01-17, 23:24 ]
Chyba trzeba odłączyć brzęczyk (foto 1), który znajduje  się po lewej stronie kierownicy (foto 2).

ada_m29

  • Gość
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2012, 20:40:47 »
Dzięki  za info ale u mnie właśnie brzęczyk działa w momencie pozostawienia kluczyka w stacyjce i otwarcia drzwi kierowcy.
Światła mogę mieć włączone i kiedy otworzę drzwi automatycznie gasną. Zastanawiam się co jest na rzeczy?? W poprzednim aucie  brzęczyk informował o zapalonych światłach, a w Matrixie piszczy przy zostawionym kluczyku.
Jest to trochę upierdliwe, ponieważ do włączenia radia potrzebuje przekręcenia kluczyka o jedna pozycję, teraz do tego musze zamykać drzwi krzątając się przy samochodzie.
Zaproponowane przez Ciebie wyłączenie brzęczyka to dobry pomysł, ale informuje on też o zaciągniętym ręcznym, nie zamkniętych drzwiach  czy włączonych światłach przeciwmgielnych, więc nie chciałbym tego robić. Macie jeszcze jakieś sugestie? Może serwis prze złącze diagnostycznego coś jest w stanie zrobić?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2012, 20:49:40 »
Rozumiem że taki stan jest od kiedy auto zostało wyprodukowane.  

 TU jest napisane jak zrobić radio bez kluczyka co powinno zlikwidować brzęczenie przy otwartych drzwiach .Tylko teraz nie zapomnij wyłączyć radia bo z odpaleniem będzie kłopot  :lol:

ada_m29

  • Gość
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2012, 18:44:48 »
radio podłączyłem bezpośrednio pod zasilanie.
jednak brzęczyk nadal przypomina
(po otwarciu drzwi )o kluczyku w stacyjce,
ale nie jest to już problemem.
przyzwyczaiłem się do tego koreańskiego patentu  :mrgreen:
dzięki wielkie za pomoc.

stanley84pl

  • Gość
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2012, 22:22:32 »
zdemontuj odłącz brzęczyk ;)

monika

  • Gość
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Październik 2012, 11:29:32 »
ja wymontowałem ten brzęczyk jest pod kierownicą

Offline jestem38

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2019, 07:34:37 »
Witam!
Od kilku dni podczas odpalania Hyundai i40 słychać jakieś trzy krutkie sygnały dźwiękowe,ale po uruchomieniu żadna kontrolka się nie świeci...co to może być...sygnalizuje jakiś błąd?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Matrix] sygnalizator dźwiękowy otwartych drzwi- jak wyłączyć? Matrix
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Luty 2019, 07:49:20 »
Jak nie podepniesz kompa to trudno będzie zgadnąć o co mu chodzi. Jeśli pipczy podczas odpalania to może coś z akumulatorem.

Napisz tego posta w odpowiednim dziale czyli w i40  ;-)