Autor Wątek: jak dobrać się do sprzęgła?  (Przeczytany 4009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotrek23

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« dnia: 08 Wrzesień 2013, 22:48:59 »
Witam mam zamiar wymienić sprzęgło i chciałbym zapytać czy ktoś ma jakieś wskazówki co do tego jak to zrobić? od której strony się do tego zabrać i z czym może być problem? Nie będę tego robił sam tylko mechanik ale wole wiedzieć co może być przeszkodą żeby nie trzeba było kombinować jak przy rozrządzie.
dzięki za pomoc i pozdrawiam

Struna

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2013, 10:01:02 »
A ten mechanik to się zna na tym co robi?
Pytanie jest dziwne.
Zazwyczaj trzeba zdjąć skrzynię i po prostu wymienić elementy, jeżeli jest napęd 4x4 to wiadomo, trzeba wszystko porozpinać, wtedy jest więcej dłubania.
Koszt usługi powinien wynosić 300 - 700 PLN.

piotrkiller

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2013, 21:38:59 »
roboty jest dużo trzeba wszystko rozebrać łącznie z przednią belką,polecam od razu wymienić płyn wspomagania kierownicy.koszt jaki poniosłem za robociznę 500 zł, części to już inna sprawa.pozdr

Tomek_Rzeszow

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2013, 15:54:19 »
Do wymiany sprzegła nie potrzeba wyciagac skrzyni. Wystarczy odkrecic i ja przesunac, wtedy jest wystarczajaco miejsca na sprzeglo.

giena

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2013, 22:18:35 »
Cytat: "Tomek_Rzeszow"
Do wymiany sprzegła nie potrzeba wyciagac skrzyni. Wystarczy odkrecic i ja przesunac, wtedy jest wystarczajaco miejsca na sprzeglo.


Bardzo ciekawe co piszesz :shock:
W ubiegłym tygodniu wymieniałem u siebie wysprzęglik centralny i aby dobrać się do sprzęgła trzeba było zdemontować ławę wraz z maglownicą oraz zdemontowć skrzynię  .

piotrkiller

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik 2013, 19:06:48 »
"Bardzo ciekawe co piszesz:
W ubiegłym tygodniu wymieniałem u siebie wysprzęglik centralny i aby dobrać się do sprzęgła trzeba było zdemontować ławę wraz z maglownicą oraz zdemontowć skrzynię "


oczywiście że masz rację do wymiany nawet samego wysprzęglika trzeba demontowac belkę przednią,maglownicę i wyjmować skrzynię.przy okazji warto wymienić płyn wspomagania kierownicy.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik 2013, 23:04:12 »
W normalnym samochodzie to: zaczynamy czynność podnosząc auto z lewej strony, zwalamy koło, goleń z dolnego wahacza, wyciągamy przeguby ze skrzyni ( w niektórych leci olej ze skrzynie w niektórych nie)odkręcamy poduchę przy skrzyni jeśli jest, podpieramy dodatkowo silnik od strony skrzyni żeby się nie kładł w jej stronę jak będziemy wyciągać skrzynię, odłączmy wybierak biegów, wysprzeglik, czy linkę, czujnik wstecznego. Odkręcamy skrzynię od silnika, cofamy do tyłu jednocześnie obniżając silnik tak aby się przechylił w stronę skrzyni i skrzynia schodzi, sprzęgło widać na kole zamachowym.
Potrzebny na pewno kanał i podnośnik, chęci, 0,7 bo pól litra to za mało, lepiej żeby zostało, ale nigdy nie zostaje, legenda głosi że komuś zostało :)

Tomek_Rzeszow

  • Gość
jak dobrać się do sprzęgła?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2013, 14:01:58 »
Mi napewno nie zostało  :-)