Autor Wątek: Nadywa Mi pasek wielorowkowy  (Przeczytany 1380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

walec

  • Gość
Nadywa Mi pasek wielorowkowy
« dnia: 04 Czerwiec 2009, 10:39:23 »
Mam jedną prośbę. Sprawdźcie dla mnie koledzy czy prowadzenie paska wielorowkowego który napędza alternator jest w jednej lini ( czy jak spojrzyci okiem na rolkę alternatora i zewnętrzną rolkę pompy wodnej czy idą w jednej lini ) bo u mnie po remoncie po zerwanym pasku rozrządu wydaje mi się że mechanik źle przykręcił mi tą drugą rolkę od pompy wodnej, przez to nadrywa mi z jednej strony pasek wielorowkowy. Zobaczcie zdjęcie nadrywa mi pasek z prawej a na drugim zdjęciu pokazałem wskaźnikiem tyle jest różnicy od lewej a kółkiem alternatora

mihu_24

  • Gość
Nadywa Mi pasek wielorowkowy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2009, 13:12:51 »
Najprościej: spróbuj zmienić kąt mocowania alternatora(jak patrzę na zdjęcie to przesuń go w lewo i lekko na dół). Jeżeli to nie pomoże no to trzeba szukać dalej.

Hants

  • Gość
Nadywa Mi pasek wielorowkowy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2009, 13:39:35 »
Wg mnie alternator jest ewidentnie przesuniety w prawą stronę. To moze byc cos powazniejszego gdyz te elementy najczesciej pieknie do siebie pasuja - wydaje mi sie, ze bez duzego młotka i wyklepania mocowania altka (bo jak widac z drugim paskiem nie masz kłopotow) nic specjalnego sie nie da zrobic (przynajmniej u mnie alt chodzi tylko w ukladzie gora-doł (dalej-blizej).

Od siebie tylko dodam, ze mechanik to chyba był od siedmiu bolesci - przeciez tu lipę widac gołym okiem. Jedz z reklamacją - niech on sie głowi.

ociec

  • Gość
Nadywa Mi pasek wielorowkowy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2009, 13:52:32 »
A kółka są poste? może mechanior składając używał młotka i skrzywił koło pasowe? ewentualnie nie weszło ono na swoje miejsce.

mihu_24

  • Gość
Nadywa Mi pasek wielorowkowy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2009, 14:02:42 »
Na foto widać,że koła nie pracują w jednej płaszczyżnie - stawiam na alternator.

walec

  • Gość
usterka usunięta
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2009, 23:31:52 »
Okazało się że mechanik założył koło prowadzące odwrotnie te na pompie wodnej te duże zewnętrzne Dzisiaj niedopatrzenie poprawił zresztą sam mu w tym pomagałem
Stale coś. :-? :-/ :-?