Autor Wątek: [Atos] [Atos] problem z jazdą na zimnym silniku  (Przeczytany 6630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciejpa

  • Gość
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« dnia: 07 Wrzesień 2013, 12:10:50 »
mam taki problem z autem. rano odpalam i podczas zimnego silnika nie chce sie wkrecac na obroty podczas jazdy, lekka górka i nie chce sie jechać prawidłowo, gasnie. po którejś próbie jest ok , jedzie do celu bezproblemu jak się rozgrzeje. Tak sie zastanawiałem nad czujnikiem temperatury wody. co sądzicie ?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:24:23 przez Brt »

truman20

  • Gość
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2013, 14:49:33 »
Mam podobny problem.

Jak było ciepło tj. powyżej 10 stopni, to było Ok, auto na benzynie odpalało i jechało bez problemu. Jak temperatury zaczęły spadać poniżej 10 stopni i ostatnie przymrozki się pojawiły, to po odpaleniu auta po całej nocy pochodzi kilka sekund, po czym zacznie się mocno dławić i gaśnie. Po ponownym odpaleniu to samo. Jednak jak po odpaleniu dodaję mu pulsacyjnie gazu, to silnik pracuje, chodzi piekielnie nierówno, trzepie nim na wszystkie strony, reaguje z dużym opóźnieniem na pedał gazu, ale jednak pracuje - jak próbuję jechać kawałek, to dławi się, nie ma zupełnie mocy, przerywa jakby nie dostawał paliwa. Jak przestanę gazować, to dławi się i gaśnie. Jak go potrzymam tak 2-3 minuty na gazowaniu, to zaczyna pracować normalnie, nie trzepie nim, trzyma wolne obroty i jest ok - czyli starczy, że troszkę się zagrzeje. Dodam, że przy przełączeniu od razu na LPG, silnik pracuje normalnie nawet po pierwszym odpaleniu przy minusowej temperaturze. Wymieniłem świece, przewody WN, cewkę na oryginał HMC, czujnik temperatury na oryginalny HMC, filtr paliwa, czyściłem silnik krokowy kilkakrotnie - pracuje płynnie, ale niestety nie ma żadnej poprawy. Nie mam już pomysłu czego szukać. Byłem w trzech warsztatach w okolicy i oczywiście żaden z nich nie ma programu do Atosa.... załamałem już ręce. Ma ktoś jakiś pomysł czego szukać i gdzie?

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2013, 15:24:30 »
Kiedyś miałem podobny problem z Gackiem. Pomogło czyszczenie przepustnicy.

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2013, 16:17:56 »
1. Jak gaz sekwencja to może puszczać gaz kruccem podciśnienia do kolektora.
2. Jak wyżej z tym że wtryski gazu moga przepuszczać.
3. Mapa PB rozjechana przez źle ustawiony LPG - trzeba by sprawdzić korekty długeterminowe + krótkoterminowe w czasie jazdy na PB i LPG.

To moje przypuszczenia  - walczę obecnie z podobnym problemem z tym że u mnie trzyma jałowe na Pb ale jechać już nie chce do momentu zagrzania silnika - na LPG wszystko OK.

Zrób rano reset komapa i zobacz czy masz te objawy po resecie.

maciejpa

  • Gość
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2013, 20:33:48 »
a jak sie zabrac za te czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego ?

truman20

  • Gość
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik 2013, 22:57:23 »
Ok, przepustnica lśni jak nowa w środku, przy okazji przeczyściłem ponownie silnik krokowy. Odłączyłem akumulator, rano go podłączę i zobaczymy co się będzie działo.

LPG II gen.

[ Dodano: 2013-10-08, 09:01 ]
Niestety. Podłączyłem akumulator rano, zapaliłem samochód, bez gazowania, po pierwszym odpaleniu pochodził nierówno może z 5 sekund i zaczął się dusić aż zgasł. Po ponownym odpaleniu to samo - pochodził już troszkę dłużej aż zadławił się i zgasł. Za trzecim razem zapaliłem go i chodził dziwnie - nierówno, nagle początkowo trzymał ok 2000 rpm po chwili zaczęły obroty falować między 1500 a 2500 rpm (wartości na oko, bo nie mam obrotomierza) i tak pochodził minutę albo dwie, po tych ok dwóch minutach pierwszy raz dodałem lekko gazu i po muśnięciu pedału gazu nagle silnik zaczął normalnie pracować - obroty spadły do normalnego biegu jałowego i już pracował bez problemu.

R4ZOR

  • Gość
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2013, 22:44:34 »
sprawdź drożnośc odmy to częsta przypadłośc atosa u mnie była zaje.... az po komore korbową

berthold61

  • Gość
[Atos] problem z jazdą na zimnym silniku
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad 2013, 12:01:31 »
Cytat: "truman20"
Ok, przepustnica lśni jak nowa w środku, przy okazji przeczyściłem ponownie silnik krokowy. Odłączyłem akumulator, rano go podłączę i zobaczymy co się będzie działo.

LPG II gen.

[ Dodano: 2013-10-08, 09:01 ]
Niestety. Podłączyłem akumulator rano, zapaliłem samochód, bez gazowania, po pierwszym odpaleniu pochodził nierówno może z 5 sekund i zaczął się dusić aż zgasł. Po ponownym odpaleniu to samo - pochodził już troszkę dłużej aż zadławił się i zgasł. Za trzecim razem zapaliłem go i chodził dziwnie - nierówno, nagle początkowo trzymał ok 2000 rpm po chwili zaczęły obroty falować między 1500 a 2500 rpm (wartości na oko, bo nie mam obrotomierza) i tak pochodził minutę albo dwie, po tych ok dwóch minutach pierwszy raz dodałem lekko gazu i po muśnięciu pedału gazu nagle silnik zaczął normalnie pracować - obroty spadły do normalnego biegu jałowego i już pracował bez problemu.




mam pytanie jak czyściłeś silnik krokowy to zauważyłeś czy ten zaworek obrotowy był cały zamknięty czy była szczelina niedomknięta tak na oko 1mm bo u mnie tak jest i też ten silnik dziwnie chodzi tak byle jak aż się rozgrzeje ,,szalej najbardziej po deszczach

[ Dodano: 2013-12-10, 09:35 ]
zagląda to czasem ktoś