Autor Wątek: [i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?  (Przeczytany 36489 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jesionki

  • Gość
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Luty 2017, 19:02:42 »
Cytat: "gabor76"
Jeśli ktoś mógł by poradzić czy lubryfikacja jest konieczna  w Hyundai i20 z 2009r. chętnie wysłucham rad :))


Jeśli posiadasz silnik o pojemności 1248 cm3, mocy 57kW (77PS), o kodzie G4LA (1200 CC - KAPPA), to posiadasz regulację luzu zaworowego hydrauliczną, automatyczną. W związku z powyższym gaz nie powinien zaszkodzić i lubryfikacja co prawda nie zaszkodzi, ale i nie jest niezbędna. Załączam wykaz silników, do których jest zalecane założenie lubryfikacji. Na wykazie przeważnie znajdują się silniki, które nie posiadają hydraulicznie kasowanych luzów zaworowych.

Offline mielnicki1987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Hyundai i20 1.2 2012r LPG?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Luty 2018, 10:19:43 »
Cześć, potrzebuje fachowej porady jaka instalacja najlepsza będzie dla mojego auta, czy silnik nadaje się do zagazowania, jaki jest koszt i żywotność takiej instalacji? Jest to moja pierwsza styczność z zasilaniem samochodu LPG. Rozważam zainstalowanie LPG, wiem że opłacalność inwestycji zależy od przebiegów - te są różne, więc tutaj chciałem się skupić na kwestii czysto mechanicznej i eksploatacyjnej. Czy silnik ten jest polecany pod LPG? Chodzi mi czy jakieś jego części będą się zdecydowanie szybciej zużywały itp itd. Wydaje mi się, że jest to prosta konstrukcja więc nie powinno być problemów. Jak wygląda kwestia spalania? Ile % więcej spali LPG od benzyny, lub konkretne wartości. Może są tutaj ludzie, którzy mieli styczność z tym silnikiem. Kwestia osiągów, czy spadek mocy jest zauważalny? Ile wynosi koszt zamontowania takiej instalacji? Jakość podzespołów wiadomo, żeby była odpowiednia. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Luty 2018, 18:57:47 »
Skoro to pierwsza styczność z lpg to raczej słaby silnik do tego wybrałeś. Nie wiem czy się nie mylę, ale czy w tych silnikach nie ma problemu z głowicami za słabymi do gazu?

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Marzec 2018, 22:26:46 »
polecam zapoznanie sie z lista Prins'a silnikow ktore nie nadaja sie do gazu.

Offline yunior81

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marzec 2018, 13:52:08 »
Cytat: "mielnicki1987"
Jest to moja pierwsza styczność z zasilaniem samochodu LPG



To trzeba zacząć od lpg-forum.pl , tam znajdziesz konkretną odpowiedz na swoje pytania/e jak tez znajdziesz polecane warsztaty. Nic więcej nie potrzebujesz na razie.

Offline RaQu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Marzec 2018, 10:27:21 »
Cytat: "mielnicki1987"
Jak wygląda kwestia spalania? Ile % więcej spali LPG od benzyny, lub konkretne wartości.

Spalanie na gazie zawsze jest większe wynika to z wielu fizyko/chemicznych zależności gazu. Średnio spalanie LPG jest większe o ok 20% od spalania benzyny (przy Stechiometrycznej dawce paliwa)

Cytat: "mielnicki1987"
Kwestia osiągów, czy spadek mocy jest zauważalny?

Na dobrze wystrojonej instalacji LPG nie ma prawie różnicy lub jest ona niewielka i wynosi kilka % (instalacja IV Gen) które jest nieodczuwalne przez większość użytkowników. Wszystko zależy od tego jak ktoś tą instalację zamontuję a także od wielu innych czynników jak w jakim stanie są (filtr, świece, Kable WN itd.)

Offline Czajen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Wrzesień 2018, 19:47:08 »
Witam. Nie chce zakładać nowego tematu, podpiąłbym się pod ten. Chciałbym założyć instalację LPG do i20 z silnikiem 1.2, 62kW, rocznik 2016 r. Czy na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę? Auto będzie częstym gościem w DE,więc chciałbym też taką instalację którą ogarnie nawet potencjalny niemiecki "magik". A montaż w Polsce z wiadomych względów.

Offline Czajen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Lipiec 2019, 20:42:42 »
Auto zagazowane na początku roku, instalacja która weszła BRC SQ 32. Do tej pory przebieg na LPG mam ok 16 tys.km, auto jest po pierwszym przeglądzie, wymianie filtrów itp. Spalanie na poziomie 8-9l/100km w zależności od warunków jazdy, także całkiem niezły wynik.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Lipiec 2019, 21:53:56 »
Skoro chciałeś instalkę co wszędzie serwisują nawet typowy Helmut w stodole ją naprawi to trzeba było zakłądać staga. Brc jest świetne póki nowe i się nie psuje. Potem to części drogie a tykać tego się chcą tylko autoryzowane serwisy.
Sam mam brc 24 i raczej ponownie bym nie założył tej firmy jak dla siebie.

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lipiec 2019, 15:49:23 »
co do "badziewności" brc- mam taką instalkę w aveo (brc 24- rok 2008) i nie mogę narzekać. nalatane ponad 210 kkm i wszystko działa . do tej pory musiałem tylko wymienić zbiornik, (minęło 10 lat- homologacja) i wymienić po 176kkm membrany w parowniku. miałem też jedną poważną awarię- ze względu na słabą (nawet gorzej- bo bardzo słabą) jakość gazu wypaliło mi 2 gniazda i zawory i musiałem robić głowice. przyczyną był zanieczyszczony gaz który zatkał jeden wtryskiwacz lpg. po umyciu w myjce ultradzwiękowej wtryskiwacz wrócił do życia (i dalej chodzi) ale głowica już nie. ale za to wstawiłem wzmocnione gniazda (to było przy 135kkm) i myję wtryski co 30kkm (koszt to 80 zeta). do tego regularny (co 15kkm) przegląd ( wymiana filtrów i regulacja) jak widać regularny serwis to podstawa. co prawda mało jest warsztatów które to wstaawiają ale mają dobre opinie.

Offline Czajen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lipiec 2019, 20:13:48 »
No jak na razie się nie psuje. Fakt niewiele na liczniku, ale jest ok. Natomiast jeśli chodzi o wybór instalacji to rozważałem różne opcje, Stag również ale był problem prawny https://gazeo.pl/informacje/wiadomosci/Niemcy-zmieniaja-przepisy-koniec-montazy-w-Polsce,wiadomosc,9935.html. I sprawa się zamknęła. Zostało mi do wyboru BRC i Prins. Więc zdecydowanie wolałem BRC. Do "nadamus" gdzie czyścisz te wtryski? Jest jakaś firma która się tym zajmuje? Czytałem, że one są nierozbieralne.

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Lipiec 2019, 21:13:44 »
czyszczę je w białymstoku w serwisie brc. w zwykłej myjce ultradzwiękowej. podłączają je do instalacji i wsadzają do myjki. czas trwania to ok. 30 minut ale wychodzą jak nowe. ale fakt są nierozbieralne ale też dość drogie (ok 200-250/szt) wiec dlatego warto je czyścić. z tego co słyszałem to wtryski brc produkuje keihen wiec to górna półka.

Offline Czajen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lipiec 2019, 13:40:27 »
Super, dzięki za odpowiedź. Z pewnością mi się to przyda. No właśnie dużo dobrego czytałem o tych wtryskach, właśnie jeśli chodzi o wytrzymałość i trwałość. Cena mnie jakoś nie przeraża, skoro mam zrobić na nich sporo km. A skoro piszesz że da się je jeszcze czyścić to tym bardziej. Szerokości.