Autor Wątek: [Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatyczn  (Przeczytany 5539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tibadu

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatyczn
« dnia: 04 Wrzesień 2013, 09:19:38 »
Witam,
Bawiłem się ostatnio lusterkiem wstecznym tzn włączałem i wyłączałem fotochrom przez dłuższe przytrzymanie przycisku na owym lusterku. Chciałem sprawdzić jaka jest różnica w widoczności gdy fotochrom jest włączony. Niestety po trzecim wyłączeniu już więcej różnicy nie zauważyłem :( Każda kolejna próba włączenia zakończyła się porażką. Dioda zapala się lecz nie ma żadnego wpływu na ściemnianie lusterka. Kompas również włącza się bez problemu. Czy czeka mnie wymiana lusterka czy może jakoś da się to naprawić? Jeżeli wymiana to czy ktoś wie jak to ustrojstwo zdemontować?

Dziadzia40a

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatycznym
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2014, 11:44:41 »
Wiec tak... zacznijmy do tego, że przyciskiem na lusterku nie ściemniamy lusterka natychmiast, a aktywujemy je, po czym ono samo ściemnia się gdy kąt padania świateł samochód jadących z tyłu pojazdu jest odpowiedni, tj. rażący / oślepiający dla kierowcy. Czy lusterko działa, to widać wieczorem, gdy sznur samochodów jadących za tobą po prostu Cie nie oślepia. Nie da się sprawdzić działania lusterka w słoneczny dzień, no chyba, że staniesz za samochodem (ew. w samochodzie na tylnych siedzeniach) i będziesz świecić latarką w lusterko, wtedy zobaczysz ze zrobi się ono zielonawe. Jak wyżej wspomniałem - przyciskiem tym aktywujemy lusterko albo dezaktywujemy je. Dioda paląca się na ziolono oznacza, że lusterko będzie zielone, a dioda na pomarańczowy/czerwony kolor oznacza, że lusterko nie zrobi się zielone jak będziemy w nie świecić latarką / reflektorami - czyli lipa i należy jeździć na diodzie ZIELONEJ :)

smuggie

  • Gość
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatycznym
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2014, 11:13:54 »
u mnie lusterko się automatycznie nie ściemnia. co dziwne tylko podczas cofania kiedy skrzynia biegow jest w pozycji R zapala się dioda w lusterku na zielono i aktywuje się kompas. kiedy wrzucę np na D kompas i dioda gasną a przycisk na lusterku kompletnie nie działa. czy nie powinno być odwrotnie?

Offline blackpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Lusterko wewnętrzne w Santku
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Styczeń 2018, 12:49:12 »
Mała podpowiedź..jak działa i do czego służy czujnik znajdujący się na odwrocie lusterka wewnętrznego?

Offline djwyrebas

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatycznym
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2018, 19:07:31 »
przedni czujnik światła

Offline blackpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatycznym
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2018, 08:13:57 »
a do czego ten czujnik służy ? Do automatycznego włączania świateł? Dodam że nie mam pozycji AUTO na manetce od świateł

Offline Andrzej57

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatycznym
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:15:00 »
blackpearl, to jest lusterko "samo ściemniające", to znaczy ze nie trzeba przestawiać ręcznie ustawienia dzień/noc.

Offline blackpearl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[Santa Fe CM] Problem z lusterkiem wstecznym fotochromatycznym
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:28:57 »
ok..czyli zarówno ten czujnik jak i ten umiejscowiony z przodu lusterka odpowiadają za ściemnianie się lusterka? dzięki