Autor Wątek: [Elantra XD] Elantra-radio i antenka  (Przeczytany 1962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorek75

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« dnia: 31 Maj 2009, 00:07:27 »
Witam, mam w mojej elantrze schowana antene. Planuje zakup radia i zastanawiam sie na jakiej zasadzie ta antenka sie wysuwa. Mam nadzieje ze to nie bedzie musilo byc jakies specjalne radio z wajcha do wysuwania anteny:) W dziurze na radio widze kabel z wtykiem (pewnie antena) i kostke. Czy jest szansa ze ta kostka jest jakas uniwersalna czy Koreanczycy maja jakies swoje patenty?
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:34:38 przez Brt »

Roman_d

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2009, 10:07:18 »
Najprawdopodobniej będziesz potrzebować przejściówkę aby podłączyć zwykłe radio do auta.
Zwykłe radio ma wejścia ISO a w aucie masz chyba wtyczkę Hyundaia.
Takie coś http://allegro.pl/item642198880_kostka_ze_zlacza_hyundai_kia_przejscie_na_iso.html.
Co do anteny to jeśli radio będzie wystawiało sygnał sterujący (napięcie) na odpowiednim wyjściu -na kostce ISO to powinno działać. Poprzez przejściówkę będzie on podany dalej do anteny.
Zrób zdjęcie tej wtyczki oraz zdjęcie podłączenia do anteny a postaram się pomóc.

cezary46

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2009, 19:40:32 »
Dokładnie tak jak kolega napisał. Obecnie wszystkie chyba radia mają wyjście na antenę elektryczną. Jeżeli mogę coś sugerować to dorobienie osobnego włączania anteny. Przecinamy kabelek przy radiu sterujący anteną (pomarańczowy) i montujemy jakiś włącznik.
Jeżeli głównie słuchasz MP3 lub CD to dźwięk wysuwanej anteny przy każdym włączeniu radia może lekko denerwować. Przejściówka to coś takiego
http://www.allegro.pl/item626200892_hyundai_adaptor_kostka_zlacze_radia_dar_120.html

roofus

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2009, 22:33:37 »
Cezary ma racje, glowie slucham z plyt cd a za kazdym razem gdy wlacze radio wysuwa sie antena co wkurza okrutnie. Na szczescie mam na desce rozdzielczej 2 zaslepki na przyciski i wmontuje dodatkowy przycisk w to miejsce

skorek75

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2009, 00:04:58 »
Kurcze mam cos co nie przypomina ani tego co jest z jednej strony przejsciowki ani z drugiej:)
bardziej to biale
 http://www.allegro.pl/item626200892_hyundai_adaptor_kostka_zlacze_radia_dar_120.html
moze to kontrowersyjne stwierdzenie ale chyba i tak podjade do kogos kto takie radia montuje
zmartwiliscie mnie tym "halasem" wysuwanej antenki, nie mailem pojecia ze to moze byc tak denerwujace

mam jeszcze jedna sprawe, mechanior powiedzial mi ze mam padniete obydwa katalizatory (sprzedawca twierdzil ze CHECK swieci sie zwykle po umyciu silnika i jak wyschnie to przestanie swiecic a ASO w Kielcach stwierdzilo ze to nic takiego :shock: )
drugi katalizator mam juz wypruty bo strasznie dzwonil ale pierwszy to troche bardziej skomplikowana sprawa
powiedzcie czy ktos z Was jezdzi bez/z niedzialajacymi katalizatorami?
czy to ma jakis wplyw na zuzycie silnika czy czegokolwiek?
mechanik powiedzial ze to tylko ekologia

cezary46

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec 2009, 19:59:16 »
Po pierwsze to sprawdź w dowodzie czy masz wpisany KAT. Po drugie to ja nie mam katalizatora, wywalony bo się przytkał i jest OK. Jeżeli masz w dowodzie KAT i usuniesz katalizator to na przeglądzie mogą się doczepić. Ja nie mam wpisanego to nikt się nie czepia.
Bardziej to białe to jest wtyk w który wpinasz przejściówkę.

spina205

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2009, 08:03:04 »
Otóż panowie co do radia i sterowania anteną.
Ja w swojej lantrze nie miałem fabrycznie zamontowanej anteny elektrycznej.
Dlatego kupiłem uniwersalną i ją zamontowałem.
Podpięcie nie było problemem gdyż pojazd posiadał już wypuszczoą instalację do podpięcia nateny do prądu i sterowania nią więc wywnioskowałem że na kostce do podpięcia radia też będzie podpięcie do radia.
Zamontowałem radio bez problemów i podpiołem fabryczną kostkę do przejściuwki dołączonej do radia i radio zagrało. Sterowanie anteną w moim radiu odbywa się na dwa sposoby, albo antena się wysuwa gdy włączam radio i niema znaczenia czy słucham radia czy płyty a drugi sposób to antena wysuwa się tylko wtedy gdy słucham radia a na przełączeniu na płytę to się chowa, jeśli radio wyłączę na płycie i włączę na płycie to antena się nie wysuwa.

mihu_24

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwiec 2009, 16:57:03 »
spina205 a jakie masz radio? i jak możesz coś więcej na temat samej anteny...

spina205

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec 2009, 08:06:26 »
Radio mam SONY CDX-F7750S a co do anteny to niewiem co cie interesuje więc pytaj a odpowiem.

mihu_24

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwiec 2009, 20:28:08 »
Co do anteny np.producent,cena no i gdzie kupiłeś?

spina205

  • Gość
Elantra-radio i antenka
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Czerwiec 2009, 19:47:51 »
Antenę kupiłem uniwersalną na allegro za 80zł w sklepie Kar-Tuning.
Podaj majla to ci podeślę zdjęcie opakowania.