Autor Wątek: [Getz TB] Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008  (Przeczytany 2303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gregy

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« dnia: 30 Maj 2009, 23:24:08 »
Nie wiem czy przypadkiem nie jestem osamotniony w tej sprawie, bo nie widzę żadnych postów w kwestii drżenia kierownicy przy odrobinie szybszej jeździe Getzem; być może to normalka. Jednak przy prędkości >130km odczuwam lekkie lecz drażniące drżenie kierownicy. Jest to o tyle irytujące, że to nowe jeszcze auto. A w serwisie mówią, że niby wszystko OK. Jeżdżąc tym samochodem mam wrażenie że układ kierowniczy jest bardzo wrażliwy i przenosi na dłonie kierowcy każdy kamyczek na drodze. Czy Wy też macie takie odczucie? Czy ktoś może coś opowiedzieć na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:10:35 przez Brt »

wachers

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2009, 23:28:56 »
Powiem tak w każdym samochodzie czuc drżenie kierownicy przy szybszej jeździe. Trzeba zwrócic uwage na wywarzenie kół oraz na opony. w szczególnych przypadkach jest to krzywa któraś felga. Mówie ze swego doświadczenia a jak jest to poczekajmy na inne odpowiedzi.
P.S. Ściąga ci auto jak puścisz kierownice na którąś strone??
Pozdrawiam

remlen

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2009, 08:27:06 »
A jakie masz opony założone? (KOREANCKIE?). Ja mam Uniroyal i mi nie drży. Fakt, układ kierowniczy jest bardzo wrażliwy, ale mimo wszystko wiele zależy też od dobrych gum.

pzdr

Gregy

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2009, 10:34:24 »
Dzięki za odpowiedzi. Jednak sprawy opon i wyważenia kół to podstawy, które sprawdza się w takich sytuacjach. Nie jest to ten problem. Zimowe opony to Savia, a letnie fakt to koreańskie i na jednych i na drugich jest tak samo. W każdym bądź razie zostawiam auto w serwisie na cały dzień, niech sobie nim pojeżdżą i zobaczymy. Jak będę coś więcej wiedział to opiszę dla innych.

Kucol

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2009, 23:41:20 »
byłem ostatnio swoim Scoupe na dowarzaniu kół. Zalecane gdy kierownica drży przy wyzszych prędkościach powyżej 130km/h (tak mi powiedzieli w serwisie oponiarskim ).
Niestety nie mogę powiedzieć czy to coś dało bo mam felgę do prostowania :|

xaltuton

  • Gość
Re: Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwiec 2009, 08:28:30 »
Cytat: "Gregy"
Nie wiem czy przypadkiem nie jestem osamotniony w tej sprawie, bo nie widzę żadnych postów w kwestii drżenia kierownicy przy odrobinie szybszej jeździe Getzem; być może to normalka. Jednak przy prędkości >130km odczuwam lekkie lecz drażniące drżenie kierownicy. Jest to o tyle irytujące, że to nowe jeszcze auto. A w serwisie mówią, że niby wszystko OK. Jeżdżąc tym samochodem mam wrażenie że układ kierowniczy jest bardzo wrażliwy i przenosi na dłonie kierowcy każdy kamyczek na drodze. Czy Wy też macie takie odczucie? Czy ktoś może coś opowiedzieć na ten temat.


Moja historia jest taka: autko 2004 rok produckji, 2 lata temu przy przebiegu 50 tys. zaczela mi mocno drzec kierownica. Pojechalem do ASO, panowie powiedzieli, ze lekklo zgiete sa felgi i trzeba je wymienic (350 zl sztuka!) Oczywiscie moge je probowac prostowac, ale oni w ASO tego nie robia. Pojechalem wiec do niezaleznego zakladu (jednego z wiekszych w moim miejscie), tam od razu powiedziano mi, ze wykrzywienie felg jest w normie i ze jak na taki przebieg, to nawet niewielki. Za to opony byly do wymiany. Mialem zalozone oryginalne Kumho, kupilem 4 niemieckie Fuldy. Po wymianie opon i wywazeniu kol problem znikl jak reka odjal, nawet przy 170km/h nic nie drzy. Na tych oponach przejechalem juz ponad 40tys.km i nic w tej kwestii sie nei zmienilo - takze do ocen ASO ja bym podchozil z duuuza ostroznoscia.

mihu_24

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwiec 2009, 22:27:47 »
Cytat: "xaltuton"
kupilem 4 niemieckie Fuldy
made in poland!!!

xaltuton

  • Gość
Drżenie kierownicy - GETZ r.prod. 2008
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwiec 2009, 09:49:22 »
Cytat: "mihu_24"
Cytat: "xaltuton"
kupilem 4 niemieckie Fuldy
made in poland!!!


Made in China :)