Autor Wątek: Dym spod maski podczas wypalania filtra cząstek stałych  (Przeczytany 4310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AdamMmadA

  • Gość
Dym spod maski podczas wypalania filtra cząstek stałych
« dnia: 28 Sierpień 2013, 08:18:30 »
Witam. Mam taki problem: podczas gdy zaczyna wypalać się filtr cząstek stałych i zatrzymam się na światlach, spod maski przy podszybiu wydobywa sie sporo dymu a nawet nawiew zasysa go do kabiny i dymi sie w kabinie. Macie jakieś pomysły co to może być? Zamiast z rury to on sobie leci gdzies z tyłu silnika, jak chwile postoje przestaje dymic na wolnych obrotach, jak go podciagne do 2000 obrotów, znowu zaczyna dymic. Siara na światłach jak cholera. Jak sie filtr nie wypala dymu nie ma. A tak a'propos, wam co ile sie wypala filtr? Bo mi tak raz w miesiącu czasami dwa.

Ort, int, edycja tytułu. Tekla

llcoolm

  • Gość
Dym spod maski podczas wypalania filtra cząstek stałych
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2013, 11:59:31 »
chociaż mam benzynę to uważam iż może być to jakaś nieszczelność w układzie wydechowym. Innej przyczyny raczej nie widzę

lilan

  • Gość
Dym spod maski podczas wypalania filtra cząstek stałych
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2014, 20:14:38 »
Mam podobny problem od ponad pół roku. Skąd wydobywa się ten dym i dlaczego? Ostatnio dzieje się to nawet dwa razy w tygodniu. Ostatnio zregenerowałem turbinę, bo przepuszczała olej, ale usterka nie ustąpiła. Może ktoś coś wie na ten temat?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Dym spod maski podczas wypalania filtra cząstek stałych
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2014, 20:34:58 »
Zanim okiełznasz dym przywitaj się tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=57705#57705