Autor Wątek: [Santa Fe CM] ukręcony wał korbowy 2,2crdi  (Przeczytany 5247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelsantafe

  • Gość
[Santa Fe CM] ukręcony wał korbowy 2,2crdi
« dnia: 26 Sierpień 2013, 14:44:48 »
:evil: ukręcił mi się parę dni temu wał korbowy w moim 2,2 crdi.czy ktoś miał podobną sytuację lub coś na ten temat słyszał bo ja nigdzie nie mogę znaleźć info.czy to pech /czy stała bolączka tych silników?problem jest z kupnem silnika. na allegro niem nic(jest jeden wystawiony ale jest   sprzedany). kupię silnik2,2 ale gdzie .jak ktoś ma informacje to chętnie skorzystam .

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe CM] ukręcony wał korbowy 2,2crdi
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2013, 22:51:08 »
Witam
Ukręcony wał korbowy?? pierwszy raz słyszę o takim przypadku, widzę że ktoś jest jeszcze większym pechowcem ode mnie (temat: zapalił się pasek klinowy podczas jazdy). Napisz co się dokładnie stało, kupno silnika nowego widzę wtedy gdyby wał korbowy rozwalił blok, jeżeli tego nie zrobił tylko np. sam pękł to poszukałbym wału z panewkami - zadzwoń do fox rzeszów zapytaj orientacyjnie o cenę, będziesz wiedział co dalej robić - mi starzy mechanicy zawsze mówili "lepiej remontować to co się zna niż pakować się w ciemno na używkę. Jak zdecydujesz się na silnik używany to uważaj na "anglików" auto jak nie przejdzie testów spalin w anglii to trafia z reguły do firmy recyklingowej na demontaż a stamtąd do polski jako funkiel nówki od dziadka emeryta.

pawelsantafe

  • Gość
.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2013, 21:40:57 »
Jadąc na wczasy o 3 rano podczas przyśpieszania ok.160 km/h silnik zgasł. Ponowna próba uruchomienia nie powiodła się,zaczęło coś stukać w silniku. Nauczony doświadczeniem więcej nie odpalałam. Samochód scholowany do mechanika, diagnoza: pęknięty wał, uszkodzony korbowód.
Na stronę foxa rzeszów wchodziłem, nowy wał ok. 3000 kosztuje + panewki korbowodowe+korbowód+panewki główne daje nam ponad 4000 zł. Zdjęta jest głowica z silnika to przydałoby się ją poprawić (splanować). Jak silnik jest już rozebrany to przydałoby się wymienić pierścienie + nowy rozrząd i wszystko daje razem ponad 6000. Warunek jest tylko jeden, trzeba mieć pewność, że pękający wał nie narobił innych szkód niewidocznych organoleptycznie. Kupno używanego silnika to "jak kupno kota w worku" - zgadzam się z Tobą. Jeśli przed sprzedażą nie był dokładnie umyty to widać różne wycieki, zachlapania olejem a przyglądając się uszczelkom widać czy silnik był rozkręcany (czy użyty był silikon czy inny klej).
Znalazłem nowy silnik na ebay w holandii za 14000 tylko to trochę za drogo jak na nasze warunki. Mam wielki kłopot i nie mam pojęcia co robić

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] ukręcony wał korbowy 2,2crdi
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień 2013, 12:44:43 »
hej, znalazlem w Irlandii ogloszenie
http://cars.donedeal.ie/carparts-for-sale/hyundai-santa-fe-engine-for-sale/5407779
siedzi ponad miesiac, cena 2500 euro mysle ze mozna sporo zbic, ale ja rowniez polecam naprawe zamiast kupowac w ciemno.
poczytalem na okolicznych forach i jest troche przypadkow ze przewody olejowe zapychaja sie (pisza ze weglem - sadza, nagarem??) wiec silnik pada i jest potrzbna kosztowna naprawa z wymiana turbo. Rzecz jest ciezka do zauwazenia bo zadna kontrolka oleju sie nie zaswieca. Bylo kilka podobnych przypadkow, wszystkie w okolicy 160-180 tys km. Jedyne objawy to glosniejsza praca...