Autor Wątek: [ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35  (Przeczytany 13221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« dnia: 10 Styczeń 2012, 13:53:50 »
Proponuję walić kolegom początkującym (tym którzy nabyli ixy pod koniec 2011r), co jak gdzie kiedy co zrobić i w jakich sytuacjach :mrgreen:  :mrgreen: ,
bo przecież pospólstwo nie chce czytać instr obsługi - to po pierwsze, a po drugie, to lepiej jak jeden drugiemu podpowie co ma włączyć, bądź nacisnąć - wtedy się lepiej wiedza przyswaja..... :roll:  :evil:

Pamiętam stare posty dot programowania telefonów prze "bluta" :?:  :idea:

Rybka&Wieprz

  • Gość
ix35. panel radiowy. Przycisk TA.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2012, 21:05:25 »
Do czego jest przycisk TA zlokalizowany na panelu radia(seryjnego) po lewej stronie :?:  :?:
Instrukcja dosc ozieble przedstawia i opisuje ten guziczek.
Pozdrowki

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Re: ix35. panel radiowy. Przycisk TA.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2012, 07:25:53 »
Cytat: "Rybka&Wieprz"
Do czego jest przycisk TA zlokalizowany na panelu radia(seryjnego) po lewej stronie :?:  :?:
Instrukcja dosc ozieble przedstawia i opisuje ten guziczek.
Pozdrowki


Cześć:  :-/  :-/  z tego co zauważyłem u siebie, to po jego naciśnięciu cały czas zmieniają się stacje odbiorcze w radio. Więcej nic nie podpowiem bo mnie ten przycisk do szczęścia jest niepotrzebny 8-)  8-)

tomczyslaw

  • Gość
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2012, 10:01:30 »
TA w radio to funkcja Traffic Assistant - niektóre stacje radiowe nadają specjalne komunikaty o sytuacji na drogach w kraju. Podczas tego nadawania wysyłany jest specjalny sygnał, który automatycznie przełącza samochodowe radio na jego częstotliwość i wraca na poprzedni kanał po komunikacie. W Polsce emituje to program 1 albo 2 Polskiego Radia, zwykle 2-3 minuty przed pełną godziną. Raczej mało to u nas przydatne, funkcję można wyłączyć (nie wyświetla się napis TA na wyświetlaczu).

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2012, 13:49:19 »
O, czyli się czegoś dowiedziałem więcej :mrgreen:  :mrgreen: jak to zawsze warto zajrzeć na forum..... :-x  :-x

balboa

  • Gość
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Luty 2012, 22:00:53 »
Sprawdziłem podczas jazdy - gdy TA jest włączone, a wcześniej Jedynka PR jest wbita w pamięć, to cokolwiek by się nie słuchało w pewnym momencie uaktywnia się stacja, podobnie jak rozmowa przychodząca. Ładnie to działa, a myślałem, że to lipa.
Ponadto radio w aucie, muszę to napisać jest zajeb.....e, system głośników, akustyka i kilkustopniowe, dodatkowe podbicie tonów niskich sprawia, że już się nie spieszę do roboty, gdyż "jestem na koncercie"... :lol:

radark

  • Gość
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2012, 23:00:12 »
to prawda hultaj ma naprawdę świetne audio w autach poprzednie w i30 było super w ix też jest świetne, jestem fanem muzyki i dobre audio to dla mnie podstawa bałem się że będę musiał kombinować z dźwiękiem ale jest naprawdę ok

ziwasuw

  • Gość
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Luty 2012, 17:16:52 »
Właśnie jestem po trasie na południe Polski (Kraków, Zakopane) swoim ix'em 35 coś około 2000 km. Muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony z zakupu. Mimo ostrzeżeń "życzliwych inaczej" samochód prowadził się świetnie, ogrzewanie bardzo dobrze ogrzewało kabinę, audio także spełniało swoją rolę. Do chwili obecnej na liczniku mam około 4000 km. i odpukać oprócz spalania w granicach 9-11 l/100 km wszystko jest w jak najlepszym porządku. Auto jest wygodne i spełnia swoją rolę jako środek transportu dla mojej 3 osobowej rodzinki.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2012, 19:13:14 »
To miła opinia........ ja mogę dodać tylko że najechałem już grubo ponad 30000 i odczucia mam takie jak bym miał dopiero 3000km. Tak dobrze sprawuje się auto.

balboa

  • Gość
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2012, 20:34:32 »
Podrzucam fotki - kilka słów o modelu z jednego z czasopism. Mam już prawie 8000 km i nie mam uwag. Czekam codziennie aby "już jechać". Jazda ix-em to prawdziwa wg mnie frajda. Artykuł stawia na 1 m-cu VW, ale jak on wygląda  :-x  Nie ma lipy, buda 35 - jest na razie w tym segmencie bezkonkurencyjna. Dla mnie konkurencja to stodoły i klocki z kwadratowymi wielkimi szybami na kółkach (VW,Q7,etc.)


Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Dobre rady dla początkujących za sterami ix35
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Luty 2012, 07:24:02 »
Cytat: "balboa"
Dla mnie konkurencja to stodoły i klocki z kwadratowymi wielkimi szybami na kółkach (VW,Q7,etc.)



He, he dobre porównanie :mrgreen:  :mrgreen: