Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?  (Przeczytany 7573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« dnia: 23 Sierpień 2013, 07:40:39 »
Mam pytanie jak w temacie. Jak wymontować zegarek w Eli. Niby działa, ale się nie bardzo chce ustawić. Po prostu przyciski dobrze nie działają. Jak wyjmę radio i pogrzebię w przewodach to łapie, ale potem już nie i znów muszę radio wyciągać. Na pewno przewody, ale by je przeczyścić muszę go wyjąć a nie mam pojęcia jak. Zakładam temat, bo nigdzie tego nie znalazłem.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:10:30 przez Brt »

Hants

  • Gość
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2013, 09:59:58 »
To chyba jakiś międzymodelowy problem. U mnie wystarczy włączyć nagrzewanie w kabinie na kilku minut i.. przyciski zaczynają działać.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2013, 11:18:12 »
Niestety, czasem działają jak jest wilgotno. Nigdy nie chcą na sucho. Trzeba grzebać. Może koś powie jak to wymontować bez zdejmowania całej deski (taki wielki plastik drewnopodobny ciągnący się od dołu przez górę i zegary do lewej strony). Wielkie to dlatego wolałbym jakoś bez zdejmowania panela. Przypuszczam, że tam się to na jakichś śrubach trzyma. Próbowałem wyjąć same przewody, ale nie ma za specjalnie dostępu. Nie chcę pourywać.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień 2013, 11:18:43 »
U mnie też przyciski od radia nie łapią, ale tak samo jak Hants mówi, zauważyłam, że wystarczy się przejechać, przewody się ogrzewają i już działa.

Bez demontowania wielkiego drewnopodobnego plastikowego panelu nie da rady. W tym aucie w ogóle wszystko zaczyna się od demontażu tego elementu :P
Aha, on trzyma się na dwóch śrubach we wnęce zegarów i chyba tyle jeśli chodzi o śruby, reszta na wciski. Nie wiem tylko czy nie ma jeszcze jakichś na dole w okolicach popielniczki, więc jak coś, to tam się przyjrzyj i nie rwij na siłę.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2013, 11:24:45 »
tekla, przecież piszę, że to właśnie nie działa. jakby działało po nagrzaniu to nie pisałbym. Chodzi o to, że coś chyba ze stykami klawiszy jest nie tak. Prąd dochodzi, bo normalnie się wyświetla tylko czasem samo się przestawia.

EDIT: Dzięki tekla. Jeśli nie trzeba całkowicie zdejmować tylko wystarczy odchylić to jakoś dam radę. Plastik chyba jest wystarczająco miękki, że nie trzeba będzie odkręcać wszystkiego? Sprawdzę te wkręty w okolicach popielniczki.

EDIT 2: Przypuszczam, że do tego dwie osoby będą potrzebne. jedna odchyla a druga odkręca zegarek. Chyba, że on jest przymocowany do tego panelu.

Hants

  • Gość
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2013, 14:58:02 »
Zdejmij panel, zanim go połamiesz. To naprawdę prosta sprawa, a przyda Ci się gdy bedzięsz samodzielnie wymieniał np radio. Potrzebujesz dwu plastikowych łomików do delikatnego podważenia. Gdzies na dole pewnie masz jedną srubę.

Przyciski są OK - wydaje mi się, że to wylany kondensator.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2013, 15:51:07 »
Niekoniecznie. To może być też zimny lut, oberwana ścieżka lub przewód.
Aby to dokładnie sprawdzić trzeba właśnie zdemontować konsolę bez dłubania, wyginania i łamania jej. Wiem, że tak jest łatwiej ale lepiej mieć to w całości.
Ja też wolałbym aby do odkręcania kół nie trzeba używać kluczy i aby odbywało się to poprzez  podrapanie kołpaka lub felgi ale nie daje się. Trzeba się zebrać i zrobić porządnie.
Wymontować układ zegarka, przeczyścić płytkę i ścieżki acetonem lub czymś na bazie acetonu (dobre są znajdywana jeszcze czasem zmywacze do paznokci oparte o ten składnik), wyczyścić węglowe gumki przycisków, poprawić zimne luty i powinno chodzić aż miło.
Ale odginając, kalecząc plastik i ranty konsoli niezależnie od tego czy samemu czy we dwie, trzy, cztery osoby, nie zrobisz tego porządnie.
Pozdrawiam - Złośnik.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpień 2013, 16:21:40 »


Chyba też nie obędzie się bez wymiany pewnych elementów na płytce  http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3021&highlight=zegarek .

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sierpień 2013, 18:20:41 »
Pomocne wideo kosmos2011. Przydałoby się jakiś czas temu, co nie, Złośnik? (:
Faktycznie coś mi świtało, że w okolicy popielniczki trzeba śrubek szukać.
RaulC, również proponuję byś nic nie odginał i nie grzebał, tylko zdjął panel. Nie takie to straszne, bez filmiku daliśmy radę zdjąć i zamontować dwa razy w godzinę :P

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:33:45 »
Pewnie, bez problemu. Delikatnie, z wyobraźnią i spokojnie da radę wykonać to bez strat.
Jeśli kondensatory będą wybrzuszone, koniecznie wymienić. Taka sama pojemność ale na wyższe napięcie. Min. 25V i wytrzymałość temperaturowa Min 105st C. Mogą kosztować kilka zł ale skoro jest ich aż 2 to chyba nie trzaśnie aż tak po kieszeni :)

Hants

  • Gość
[Elantra XD] Jak wymontować zegarek ?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpień 2013, 10:57:19 »
W sumie po co się męczyc? o 11:10 odpiąć klemę akusa, o 11:11 przykręcić
 ;-)