Autor Wątek: [Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?  (Przeczytany 2772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« dnia: 26 Maj 2009, 08:35:36 »
Witam,
Chciałbym zmienić głośniki z przodu, interesuje mnie jaką maksymalną głębokość mają otwory :?:

Delmin

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2009, 18:42:37 »
witam
w Scoupe z przodu fabrycznie są otwory pod głośnik 10 cm a wiec jego głębokość wynosi max 4.5 cm. Najlepiej wyjąć stary głośnik i zmierzyć :>

xardas

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2009, 20:13:20 »
Z 10 cm, niczego wiele lepszego po zmianie nie usłyszysz, także nie wiem czy to nie szkoda kasy. Ale to zależy też od tego co konkretnie chcesz tam wsadzać i ogólnej konfiguracji.

Cendra

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2009, 08:17:13 »
chciałbym wsadzić coś najlepszego, żeby po prostu czysto grało... nie chcę ciąć tapicerki na coś większego... w przyszłości zainwestował bym jeszcze w wzmacniacz i głośnik basowy, żeby był lekki bas i tyle. nie chcę być najgłośniejszy w mieście, tylko mieć przyjemne nagłośnienie dla mnie :)

Delmin

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2009, 09:42:24 »
Ja w swoim poniaku mam głośniki 10 cm przód i mała skrzynka na głośniku 25 cm w bagażniku (skrzynka w zamkniętej obudowie) Efekt jak dla mnie jest bardzo fajny, bass delikatny i co najważniejsze wysokie tony z głośnika 10 cm nie kują po uszach :p

Jesli chcesz coś fajnego (pojecie bardzo szerokie) to polecam głośniki CLARION SRQ1020R

Cendra

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2009, 11:28:10 »
jaką masz skrzynie i głośnik :?: masz wzmacniacz :?:

Delmin

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2009, 14:34:05 »
Skrzynkę sam sobie robiłem, do której dałem głośnik DLS RW10. Głośnik załatwił mi znajomy za polowe ceny w sklepie :D napędzam go tak samo wzmacniaczem firmy DLS CA22, którego kupiłem od przedstawiciela firmy HORN.

Jednostka sterująca to Clarion DXZ 788 RUSB

xardas

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2009, 20:08:41 »
No te głośniki Clariona jak na 10 cm mogą być nie głupie. Przynajmniej prawdę napisali 30 W... Co pod samym radiem będzie ok. Delmin a wiele one lepsze od np helixów db 4.1, słyszałeś jedne i drugie może ??

Delmin

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2009, 22:49:23 »
Tak słyszałem jedne i drugie.
Hmm co można powiedzieć o nich, clarion gra czyściej tzn wyraziste ma tony jak na głośnik 10 cm. Helix jest bardziej stłumiony, a wiec można powiedzieć ze gra troszkę gorzej od clariona. moim zdaniem Jesli miał by to być helix to tylko z serii ESPRIT, ale to już troszkę wysoka połka (głośnik 10 cm 250 zł :o ).
Zdecydowanie bym brał clariona, można go znaleźć w sklepie za 99 zł np siec sklepów Saturn lub Media Markt ( na allegro około 100zł, jest wart tej ceny)

xardas

  • Gość
[Scoupe] Jaka głębokość głośników przednich?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwiec 2009, 19:10:13 »
Spoko, dobrze wiedzieć.