Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do te  (Przeczytany 5374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do te
« dnia: 20 Sierpień 2013, 21:33:23 »
Mój CRDi chyba zbyt długo się nagrzewa pomimo elektrycznego podgrzewacza cieczy. W okresie letnim jadę około 7-10 km zanim wskazówka temperatury zacznie się wyraźnie podnosić. W czasie upałów po około 6-8 km mam 90 stopni na liczniku. Kiedyś miałem Lantrę 1.6 GLS która w zimie po przejechaniu zaledwie 4 km była zagrzana, ale nigdy się nie przegrzewała. Obecnego samochodu nie używałem jeszcze zimą, ale skoro latem tak kiepsko się grzeje, to może podczas mrozów nie zdołam jej zagrzać w ogóle, skoro do pracy mam tylko 24 km.

Ed. tytuł. Tekla
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:10:38 przez Brt »

barzuc

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2013, 21:39:07 »
W moim terku (CRDi 2,9 j3) wskazówka temp. rusza zimą po ok 2km (wystaje już ponad minimum), po kolejnych 5-8 ma już właściwą temp. pracy (ciut poniżej środka skali). Latem - optymalną ma po ok 3km od startu zimnego silnika.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2013, 22:18:47 »
Warto sprawdzić termostat. Moja Ela potrzebuje 3-4 km do prawidłowej temperatury. W upały nawet mniej.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2013, 21:16:57 »
Cytat: "Cezary51"
Warto sprawdzić termostat. Moja Ela potrzebuje 3-4 km do prawidłowej temperatury. W upały nawet mniej.

Wiem że termostatek jest na wierzchu u góry, czyli z dostępem nie ma problemu, ale może wiesz gdzie jest jakiś spust płynu i odpowietrznik?

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sierpień 2013, 17:26:46 »
Do nowej jeszcze nie zaglądałem, w Lantrze był kranik spustowy w chłodnicy.Odpowietrzała się sama.Przy braku kranika trzeba rozpiąć dolny wąż i odlać trochę płynu.

Hants

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień 2013, 10:02:08 »
Kolegę 'preza' jakoś szybko "wcięło". Obstawiam termostat.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień 2013, 20:52:29 »
Hants preza powrócił w drugim wcieleniu  :lol: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4228 .

preza

  • Gość
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień 2013, 21:33:43 »
Cytat: "kosmos2011"
Hants preza powrócił w drugim wcieleniu  :lol: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4228 .


Administrateur mnie wychromolił  :mrgreen: nawet nie wiem za co? Wiem tylko, że zmieniłem w ustawieniach e-mail bezpośrednio przed moim unicestwieniem. Nie wiedziałem, że to przestępstwo ;)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Ile czasu powinno zająć zagrzanie silnika do temperatury roboczej ?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2013, 21:49:40 »
To zostałeś zaliczony do awangardy forum bo takiego przypadku jeszcze nie było  :mrgreen: . Twój los na forum kojarzy mi się to ze słowami naszego ministra MSW " już po was idziemy", ale  to było do mieszkańców Białegostoku, a nie do Bielsko-Białej.