Autor Wątek: [Elantra XD] Problem z gniazdem zapalniczki  (Przeczytany 1122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Banon

  • Gość
Problem z gniazdem zapalniczki
« dnia: 21 Maj 2009, 22:54:23 »
Witam i proszę o pomoc.
Myślę że takiego tematu nie było (przynajmniej nie znalazłem choć szukałem na różne sposoby).
Mój problem z gniazdem zapalniczki wygląda następująco:
nie zasila mi ładowarki do nawigacji. Sama zapalniczka działa - nagrzewa się. Napięcie w gnieździe sprawdziłem jest OK, ale jak podłączam ładowarkę od nawigacji to ona nie działa. Ładowarka jest sprawna bo w innym samochodzie działa.
Co to może być i od czego zacząć. Pomocy bo często wyjeżdżam w nieznane i nie ukrywam że brak nawigacji jest odczuwalny.
Pozdrawiam <papa>
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 14:53:26 przez Brt »

Hants

  • Gość
Problem z gniazdem zapalniczki
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2009, 02:19:59 »
A inne urzadzenia zasilane z gniazda zapalniczki dzialaja poprawnie? Ewentualnie zrob sobie przedluzke, albo kup rozdzielacz. Tu cudów nie ma - albo prad w gniazdku jest, albo go nie ma (tym bardziej, ze jak twierdzisz: zapalniczka działa)

halaster

  • Gość
Problem z gniazdem zapalniczki
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2009, 11:22:37 »
Być może za niskie napięcie masz w gnieździe zapalniczki i nawigacja przez to nie działa. Sprawdził bym to, ale niestety nie wiem co ewentualnie można by z tym zrobić.

Pozdrawiam

Banon

  • Gość
Problem z gniazdem zapalniczki
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2009, 17:21:15 »
Tak jak Pan Hants stwierdził, że cudów nie ma - że albo prąd jest albo go nie ma - zacząłem drążyć temat. I to dosłownie. :idea:
Wyjąłem gniazdo, wyczyściłem bardzo drobnym papierkiem ściernym, szczególnie dno gniazda, podgiąłem jeszcze wąsy i problem zniknął. Ładowarka działa :mrgreen:
Tym samym temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy "hultajów" <papa>

Hants

  • Gość
Problem z gniazdem zapalniczki
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2009, 17:49:48 »
Panie Banon - w necie wszyscy jestesmy na Ty :-) Cieszę się, że moglem pomoc.