Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Elantra - kupno  (Przeczytany 9481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaloryfer

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« dnia: 12 Sierpień 2013, 18:50:05 »
Witam,
Mam pytanie. Szukam Elantry i trafiłem na wątek, o sankach silnika w Sonacie.
Czy w Elantrze też jest ten problem ? Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze tego modelu ?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:01:24 przez Brt »

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2013, 00:07:38 »
Tylna belka. Jak zgniła to raczej bym odpuścił zakup. Ciężko o używaną i w dobrym stanie a nowa lubi kosztować około 1000zł. :)

Remik_NS_WP

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2013, 10:05:07 »
Z tego co sam się orientowałem przed zakupem Elantry nowa tylna belka kosztuje 500-600 zł. Pytałem w firmie Viamot-Kraków. Wiec nie ma tragedii :)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2013, 11:29:20 »
Pewnie. Ale zwykle ich nie ma jako zamienników. Tylko oryginał :)

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień 2013, 00:33:55 »
Na korozje, tylne nadkola. Kupiłem właśnie taką i mając doświadczenie z Lantry, dałem od razu do roboty tył (konserwacja). Ostatni gwizdek, ruda już pracowała.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2013, 16:13:04 »
Ja, gdybym kupował teraz, kiedy już poużywałem tego auta, zwróciłbym uwagę na działanie dupereli elektrycznych w kokpicie. Ja mam tak:
- zegarek zadziałał dwa razy przez kilka minut a tak ogólnie to nie działa.
- klimatyzację manualną można włączyc nie tylko przyciskiem A/C. Zmiana konfiguracji nawiewu pokrętłem też potrafi ją załączyć a czasem się włącza po przekręceniu kluczyka.
- przy włączeniu kierunkowskazu prawego same załączały się światła drogowe (nie zawsze). ludziska na drodze często pewnie myśleli "O CO MU CHODZI? :))" Ten defekt już naprawiłem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2013, 16:20:12 »
Cytat: "preza"
- klimatyzację manualną można włączyć nie tylko przyciskiem A/C. Zmiana konfiguracji nawiewu pokrętłem też potrafi ją załączyć


Chyba chodzi o ustawienie nadmuchu na przednią szybę w celu osuszenia wtedy w każdym Hyundaiu uruchamia się klimatyzacja (w niektórych modelach można to wyłączyć programowo) bo inaczej nic nie osuszy zaparowanej szyby.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpień 2013, 18:16:24 »
No nie wiem. Poprzednio miałem Lantrę J2 i tam tak nie było. Poza tym jest to trochę wątpliwe i upierdliwe "udogodnienie"  :-P

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sierpień 2013, 18:25:22 »
Czy wątpliwe? Skuteczne, szyba osusza się błyskawicznie. Z nawiewu na szybę w tym aucie jestem bardzo zadowolona.

preza

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:06:36 »
Tak, ale wystarczy wiedza, że szyba się ładnie osusza przy pomocy klimatyzacji i wówczas gdy zachodzi taka potrzeba wciskam sobie ten przycisk. Trochę mnie drażni  to, że "lecę" pokrętłem i za każdym razem kiedy to pokrętło napotka pozycję "szyba" włącza klimę, czy tego chcę czy nie. Generalnie jest tak, że już kilkanaście razy wyłączałem niechcianą klimatyzację. Jeszcze ani razu nie przydała mi się z powodu zaparowanej szyby. Możliwe, że się czepiam :-P . Pozdrawiam.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpień 2013, 22:13:01 »
Cytat: "preza"
Trochę mnie drażni to, że "lecę" pokrętłem i za każdym razem kiedy to pokrętło napotka pozycję "szyba" włącza klimę, czy tego chcę czy nie.
Ok, jakbym miała u siebie pokrętła, to pewnie też by mnie to denerwowało (; Odzdrawiam (:

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpień 2013, 22:46:23 »
Skoro czujesz taką frustrację to po prostu zdemontuj konsolę i przełącznik, i wypnij przewód dochodzący do przełącznika wyboru pozycji nawiewu od przekaźnika klimy. Nie będziesz miał problemu, poziom frustracji opadnie, poczujesz przyjemność podróżowania i osiągniesz stan harmonii.

Remik_NS_WP

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpień 2013, 06:20:33 »
A powiedźcie mi czy wymieniał już ktoś panel nawiewu z pokrętłami na panel elektroniczny?

preza

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpień 2013, 08:21:27 »
Cytat: "Złośnik"
wypnij przewód dochodzący do przełącznika wyboru pozycji nawiewu od przekaźnika klimy


To już jakiś konkret. Dzięki.

Cezary51

  • Gość
[Elantra XD] Elantra - kupno
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpień 2013, 00:00:34 »
Cytat: "tekla"
Cytat: "preza"
Trochę mnie drażni to, że "lecę" pokrętłem i za każdym razem kiedy to pokrętło napotka pozycję "szyba" włącza klimę, czy tego chcę czy nie.
Ok, jakbym miała u siebie pokrętła, to pewnie też by mnie to denerwowało (; Odzdrawiam (:

Mnie pewnie też.