Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Stukanie na zimnym silniku  (Przeczytany 27601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czarny Chochlik

  • Gość
[Elantra XD] Stukanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Kwiecień 2016, 20:26:24 »
Cytat: "kosmos2011"
Czarny Chochlik napisz na PW do Administratora (czerwony nick) o poprawę profilu.

Przy rejestracji podałeś:

Auto: Elantra XD (2003) 1.6 16V R4 CVVT

Silnik|pojemność|moc: G4GR|1599ccm|077kW
Skąd: Jelenia Góra

W XD silnik 1,6 ma symbol G4ED, a nie G4GR i nie ma CVVT.


Co do dźwięku zdejmij pokrywę zaworów i sprawdź czy łańcuszek spinający wałki rozrządu nie ma nadmiernego luzu.


Przy rejestracji nie było innego silnika 1.6 do wyboru, jak ten który wybrałem, więc błąd poniekąd celowy, bo coś musiałem wybrać  :-( (zgłoszę według zalecenia)

Po przeczytaniu tego wątku też stawiam na ten nieszczęsny łańcuszek, tylko ten zimny/ciepły silnik na odwrót niż u innych mnie zastopował i chciałem się upewnić dodatkową opinią  ;-)

jarmara

  • Gość
[Elantra XD] Stukanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Lipiec 2017, 17:25:08 »
Witam

Rozwiązał ktoś może ten problem z grzechotaniem?. Ja mam to samo co Marcin, przy dodaniu gazu i odpuszczeniu słychać charaktrystyczne grzechotanie, nie jest to łańcuch bo wymiana nic nie dała. Myślałem,że mechanik zrobił mnie w balona i otworzyłem pokrywa silnika zeby sprawdzić. Łańcuch nowy mocno naciągniet.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Elantra XD] Stukanie na zimnym silniku
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Sierpień 2017, 11:14:16 »
to jest normalny objaw pracy popychaczy zaworowych. nie przejmować się i jeździć. mam to od 8 lat  :mrgreen: