Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Wysokie spalanie, błędy check, niska moc  (Przeczytany 3387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Wysokie spalanie, błędy check, niska moc
« dnia: 08 Sierpień 2013, 09:11:11 »
Witam. Mam problem z moją elantrą XD 1.6 rocznik 2001 z LPG i nie umiem sobie poradzić. Szukałem na forum i nie znalazłem podobnych objawów dlatego piszę nowy temat. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Mam to od jakichś 2 miesięcy czyli odkąd zrobiło się gorąco.
objaw 1. Średnio co tydzień - dwa autko mi pali coraz więcej (od 8,1 do obecnie 10,6 gazu i odpowiednio PB od 7,3 do 8,6),
2. co jakiś czas włącza się check i pokazuje błąd kolektora wylotowego a po jakimś czasie gaśnie,
3. jest krowowaty, po czym nagle przestaje.

Sondy są sprawne, filtry nowe, świece mają 6 tys., kable i cewka też. Wszystko wymieniałem, bo mi się świecił check i pokazywał wypadanie zapłonów. Okazało się, że listwa wtryskowa od gazu była do niczego.
W czerwcu miałem wymienianą listwę wtrysku gazu. Po wymianie palił mniej i nie był krowowaty, nie zaświecał się check. Najgorsze jest to, że nie ma różnicy w spalaniu między PB i LPG to znaczy komputer nie wychwytuje różnicy po przełączeniu. Nie ma też przy włączonej klimie (włączenie klimy powoduje jedynie większą krowowatość).
Czy może to być zapchany lub uszkodzony kolektor lub uszczelka kolektora? A może to jednak sonda sterująca lub diagnostyczna?
Bardzo proszę o sugestie i rady?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:10:44 przez Brt »

mcdrive

  • Gość
[Elantra XD] Wysokie spalanie, błędy check, niska moc
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2013, 18:29:29 »
stawiam na zatkany katalizator, jedź niech ci go przedmuchają, nie powinno kosztowac więcej jak 100zł zalezy od warszatu

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Wysokie spalanie, błędy check, niska moc
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2013, 09:34:07 »
Dzięki. Wczoraj byłem i mi jeszcze raz błędy czytali i wyszło, że katalizator ma zmniejszoną sprawność.

mcdrive

  • Gość
[Elantra XD] Wysokie spalanie, błędy check, niska moc
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2013, 17:13:15 »
podac adres do wysyłki piwa? ;]