Autor Wątek: Silnik do Hyundaia Trajeta ;)  (Przeczytany 3233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DamianTrajet

  • Gość
Silnik do Hyundaia Trajeta ;)
« dnia: 06 Sierpień 2013, 22:38:30 »
Witam klubowicze ;)
Mam pytanie w sprawie mojego Hyundaia 2.0 16v 136km 2001rok, nie dawno dojeżdżając do światel samochód zgasł, przy próbie uruchomienia silnika na nowo krecil, ale nie chcial zapalic za drugim razem krecil, ale powoli, a teraz nie chce wcale krecic tylko cyka i przygasaja mi kontrolki dodam, iz po wyjeciu miarki od oleju nie bylo prawie nic samochód jeżdził na gazie 3 miesiące, co mogło się stać czy przyczyną tego może być jakieś odcięcie przeciw zatarciu silnika czy ten model nie posiada czegoś takiego? Jeśli naprawa była, by droga bylbym sklonny do wymiany silnika od czego ewentualnie pasowałby silnik, chciałbym cos mocniejszego np. od jakiegos BMW lub Audi czy jest możliwośc, aby cos takiego tam włożyć? Prosiłbym o odpowiedź co moge sprawdzić albo co można podpowiedzieć mechanikowi, może ktoś miał podobny problem ;)

majchrzok

  • Gość
Silnik do Hyundaia Trajeta ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2013, 17:28:34 »
Cytat: "DamianTrajet"
....  albo co można podpowiedzieć mechanikowi...

mechanik jest od tego, by sam zlokalizował usterkę i ją usunął. jeśli nie potrafi tego zrobić trzeba zmienić mechanika- takie jest moje zdanie.
co do zmiany silnika na jakiś z innej marki, to oczywiście wszystko jest możliwe- ale jest pewna kwestia którą trzeba wziąć pod uwagę... oczywiście to pieniądze.
nie widziałem nigdy w internecie aby ktoś robił swap silnika w trajecie (nawet z 2.0 na 2.7) a tym  bardziej na silnik innej marki. Przy takim swapie wymienić musisz też skrzynie, półosie, wiązkę, komputer i wiele innych rzeczy- czyt operacja nierentowna.
najtańszym rozwiązaniem oczywiście przy nieopłacalnej naprawie obecnego motoru, będzie zakup używanej jednostki z  auta przeznaczonego na części, gdzie jest możliwość   odpalenia i pomierzenia chociażby kompresji...
pozdr

DamianTrajet

  • Gość
Silnik do Hyundaia Trajeta ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2013, 21:13:38 »
Dzięki za podpowiedź ;) W Środe mam zaprowadzić samochód do mechanika, aby zobaczył co się stało i ile ewentualnie bedzie to kosztowalo ;) Napewno napisze co jest tego przyczyną dla klubowiczów, którzy mają lub będą mieli taką usterke czego nikomu nie życze ;)

majchrzok

  • Gość
Silnik do Hyundaia Trajeta ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2013, 22:16:59 »
przed tym zdarzeniem paliła Ci się kontrolka ciśnienia oleju?
na bagnecie było zupełnie sucho? jak zatarłeś silnik to zapewne rozsądniej będzie wymienić go na inny sprawny...
to że słychać cykanie, to możliwe, że od kręcenia wyładował się całkowicie akumulator i po prostu nie ma siły zakręcić rozrusznikiem.

DamianTrajet

  • Gość
Silnik do Hyundaia Trajeta ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień 2013, 23:27:01 »
Kontrolka sie zapaliła np. przy zjeżdżaniu z górki lub coś w tym stylu od czasu do czasu, na bagnecie nie było całkiem sucho był zamoczony w oleju na około 2-3cm ;) Akumulator naładowałem, dolałem swieżego oleju takiego samego jaki był wlewany i dalej to samo ;)