Autor Wątek: sprzęgło  (Przeczytany 2545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bociek

  • Gość
sprzęgło
« dnia: 06 Sierpień 2013, 19:44:24 »
Witam wszystkich,

Tucson 113 km rocznik 2005/01 wracając moim autkiem do domu podczas zmiany biegu, wcisnąłem sprzęgło coś uderzyło w sprzęgło (poczułem uderzenie na pedale) i pedał został w podłodze. Zjechałem na pobocze i sądziłem że może linka spadła czy coś takiego ale nie zauważyłem niczego takiego. Po powrocie do kabiny auta, podniosłem pedał do góry i już tak został na Amen. Nie idzie go wcisnąć z powrotem. Biegi na postoju przy wyłączonym silniku się przełączają.
Proszę o pomoc czy ktoś potrafi zdiagozować problem i ile orientacyjnie ten problem może kosztować?

Pozdrawiam

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
sprzęgło
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2013, 08:57:24 »
Zapewne się ucieszysz wysprzęglik

lukasgo

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2013, 21:05:56 »
Wydaje mi się, że w Twoim przypadku(tj 113km) powinieneś mieć wysprzęglik mocowany od góry na skrzyni biegów(podałem do niego link, ale został skasowany przez moderatora). Wtedy i koszt jest niższy, niż w przypadku centralnego wyprzęglika, a i wymianę można spokojnie zrobić samemu. Należy tylko pamiętać o odpowietrzeniu układu wyprzęglika. Przed zakupem części sprawdź, czy po stronie kabiny pompa sprzęgła jest sucha -  czasem to ona się psuje.



DO MODERATORA - bardzo proszę, by po edycji moich postów moderator podpisał się na dole, ze coś zmienił.

Struna

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2013, 10:07:45 »
Twój Tucson ma normalny wysprzęglik ;)
Wysprzęglik Tucson

W sprzęgle jest łożysko oporowe ;)

Bociek

  • Gość
sprzęgło
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2013, 20:06:06 »
Panowie faktycznie nawalił wysprzęglik, mój mechanik wyjął taki metalowy bolec  ze środka, okazało się że tam puścił spaw. Zespawany na nowo, wszystko chodzi prawidłowo:) Dziękuję za pomoc