Autor Wątek: [i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika  (Przeczytany 37596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Kwiecień 2018, 19:07:09 »
Witajcie. Mam pytanko do tych, którzy samodzielnie odgrzybiali klimatyzacje w swoich Hyundaiach, czy możecie doradzić jak to zrobić samemu. Zakupiłem preparat Bizol AC Clean+ c30 i wg. instrukcji należy spryskać parownik żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Problem w tym że po wyciągnięciu filtra kabinowego nie widać i nie ma bezpośredniego dostępu do parownika, pytanko jak wy u siebie wykonywaliście skutecznie taką operacje. Z góry dzięki.

Offline zefirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Kwiecień 2018, 14:36:43 »
Cytat: "wtom"
nie osłabiaj mnie  :mrgreen:

może masz jakąś alergię to rozumiem  ;-)
 ale idąc za twoim wywodem to należało by rozbierać tapicerkę, wykładziny i dawać  do prania, rozkładać deskę wyciągać kanały nawiewne....proszę  :lol:


Mało wiesz, to dlaczego się wypowiadasz?
Widziałeś na własne oczy zasyfiony parownik? Pewnie tylko na zdjęciu, albo wcale. Widzę, że masz problem z rozumowaniem, więc będzie bardziej kolokwialnie...
 
Jak ci gacie śmierdzą, to je pierzesz, czy pryskasz tylko dezodorantem? ;P

Offline Woytek_i30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Kwiecień 2018, 14:56:13 »
Malutki83.. poradziłeś sobie z tym parownikiem? oglądałem kilka filmików i tam faktycznie dostęp jest od strony filtra kabinowego, ale nie wiem jak w hyundaiach i30, ... Robiłem ozonowanie i chetnie bym tez ten parownik wyczyścił/popsikał czymś... pianki do otworów wentylacyjnych też chyba nie chcę podawać.. mojej mazdzie nigdy nic  nie było,ale w yarisie żony padł specjalny bezpiecznik od obrotów dmuchawy... więc pozostaje ozon lub granat. Kiedyś używałem granat moje auto clima fresh czy jakoś tak.. miła w składzie srebro i to faktycznie na kwartał pomagało... teraz też kupiłem, ale srebra w składzie brak...

Offline themadablues

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #63 dnia: 08 Maj 2018, 12:56:58 »
Dostał się już ktoś do tego parownika ?

I swoją drogą, możecie polecić jakies konkretne :coś do ozonowania, filtr kabinowy i powietrza ?

Offline zefirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Czerwiec 2019, 23:35:07 »
Ponieważ nikt nie wie jak wyczyścić i zdezynfekować parownik w Hyundaiu I30  postanowiłem to zrobić w nietypowy sposób.
Zakupiłem środek Bizol C30  AC Clean + do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji.
[/URL][/img]

Wyciągnąłem filtr kabinowy ( przeciwpyłkowy) . Na płaskim talerzu napsikałem piany z tego spraya. Pomagając sobie pudełkiem z wentylatora ustawiłem talerz z pianą na wysokości wlotu do filtra. Załączyłem klimatyzację na max , obieg wewnętrzny  i otwarte wszystkie kanały nawiewu.
Po około 5 minutach cała piana została wchłonięta  w obieg klimatyzacji.
[/URL][/img]

Takie coś powtórzyłem 3 razy. Na razie w aucie ładnie pachnie. Oczywiście filtr nowy.

Offline kevin.c

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Czerwiec 2019, 09:16:37 »
A ta szczelina po filtrze ssie czy dmucha?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Czerwiec 2019, 13:07:10 »
Cytat: "borys1966"
Ponieważ nikt nie wie jak wyczyścić i zdezynfekować parownik w Hyundaiu I30 postanowiłem to zrobić w nietypowy sposób.


Rzeczywiście sposób nietypowy z pianą na talerzu 8-) . Ja w Astrze J wyjmowałem rezystor dmuchawy i psikałem tą pianą w parownik. Potem składałem wszystko do kupy i włączałem nawiew. I tak kilka razy do opróżnienia pojemnika z pianą. Smrodek powrócił po kilku tygodniach. Powtórzyłem tą operację pianą K2 i dało radę smrodkowi. Tylko teraz nie wiem czy K2 lepsze od bizol czy powtórka bizolem też by zadziałała :roll:

Offline borys1966

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Czerwiec 2019, 16:39:20 »
szczelina po filtrze zasysa powietrze , ja miałem załączony obieg wewnętrzny więc całe opary z tego środka krążyły w aucie. Nie jest to profesjonalne czyszczenie  bo piana powinna zostać napsikana na parownik ale zawsze jakaś ilość tego środka osadzi się w kanałach i na parowniku.
Jaki będzie efekt zobaczymy  na pewno jest to lepszy środek niż popularne granaty sama cena mówi za siebie.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Czerwiec 2019, 12:09:06 »
Drodzy koledzy i koleżanki przerabiałem temat z Bizol AC Clean+ c30 i spokój był na tydzień. Najbardziej skuteczną wg. mnie metodą jest ozonowanie, zapłaciłem 50zł. i ponad rok nie mam problemu ze smrodkiem z klimy. Lepiej nie kombinować bo sam zakup Bizolu to ok 40zł. a jeżeli nie uda się wam dość z preparatem bezpośrednio do parownika to i tak nic on nie da.

Offline mateusz232

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Lipiec 2019, 21:14:33 »
Problem dopadł i mnie, przy uruchomieniu silnika z klima w ciepły dziś, na 2s śmierdzi sikami, po wyłączeniu klimy śmierdzi dłużej.
Byłem na ozonowaniu nie pomogło, filtr zmieniany miesiąc temu.
Polecicie jakiś serwis w Warszawie który to ogarnie ? Lub od czego zacząć samemu ?

Offline zefirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
[i30 GD] Czyszczenie - dezynfekcja parownika
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Sierpień 2019, 11:31:09 »
Cytat: "malutki83"
Drodzy koledzy i koleżanki przerabiałem temat z Bizol AC Clean+ c30 i spokój był na tydzień. Najbardziej skuteczną wg. mnie metodą jest ozonowanie, zapłaciłem 50zł. i ponad rok nie mam problemu ze smrodkiem z klimy. Lepiej nie kombinować bo sam zakup Bizolu to ok 40zł. a jeżeli nie uda się wam dość z preparatem bezpośrednio do parownika to i tak nic on nie da.


Ozonowanie nie usunie źródła smrodu, tylko zamaskuje na jakiś czas.
Biozol zabija grzyby i inne bakterie, które rosną sobie na parowniku i w innych zakamarkach. A jak ich dużo urośnie, to je wdychasz uruchamiając nawiew - zdrowe to nie jest, no i śmierdzi.

Cytat: "mateusz232"
Problem dopadł i mnie, przy uruchomieniu silnika z klima w ciepły dziś, na 2s śmierdzi sikami, po wyłączeniu klimy śmierdzi dłużej.
Byłem na ozonowaniu nie pomogło, filtr zmieniany miesiąc temu.
Polecicie jakiś serwis w Warszawie który to ogarnie ? Lub od czego zacząć samemu ?


Zrzucaj deskę i wyczyść porządnie parownik.