Autor Wątek: "TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?  (Przeczytany 34000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Kwiecień 2016, 08:07:53 »
Cytat: "grzesiek2208"
Drgania słychać tylko do 2tys obrotów. Łozysko oporowe nie wiem ile kosztuje ,caly komplet 550zł grzechem by bylo nie wymienic calosci jak to wszystko bedzie rozebrane. PS czekam na Wiadomosc czy wymiana pomogła nie zapomnij napisac.

Przy przejściu z 1800-2000 obrotów.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwiecień 2016, 09:37:33 »
Dokładnie tak jak mówisz Cały komplet który wymieniasz  to: Sprzęgło , Docisk i łożysko oporowe. czekam na wiadomość

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Kwiecień 2016, 09:38:54 »
Cytat: "DarekTucson"
Przy przejściu z 1800-2000 obrotów.


No to generalnie mamy podobny problem - dodatkowo sprawdź czy na biegu jałowym masz ten sam problem, czyli bez sprzęgła (bieg jałowy) próbujesz wrzucić jakikolwiek bieg - powinny pojawić się te same odgłosy terkotania. Ja w przyszłym tygodniu wstawiam auto na wymianę sprzęgła. Dam znać czy pomoże. Nie mniej powiem, że trochę wydaje mi się to dziwne, aby była u wszystkich skrzynia biegów (jak twierdzą "mechaniory")? Ty masz jakieś podejrzenia? Diagnozowałeś to już?

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Kwiecień 2016, 13:12:58 »
Terkocze przy próbie włączenia biegu bez sprzęgła.Wychodzi na to że to wina skrzyni.A może wystarczy wyregulować linki?????

stan;

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Kwiecień 2016, 16:46:59 »
koledzy jedno co zaobserwowałem w moim a mam go trzy lata to to że te auta terkocą nawet jak jeden wtrysk jest walnięty , przejmowałem się tym terkotaniem kiedyś ale na darmo bo po wymianie sprzęgła nic nie dało co prawda było lekko wybite ale mogłem dalej jeżdzić ta konstrukcja tak ma a kłopoty to skrzynia raczej jej konstrukcja szybko powstający luz na łożyskach co wystarczy sprawdzić na kanale luz na półosiach a jeżeli ktoś jechał Matriksem 1,5 crdi to usłyszał prawie podobne terkotanie mimo że to napęd na przód ale konstrukcja , ja już i reduktor wymieniłem i wał na chwilę wywaliłem  a teraz jeżdżę nim zawsze na wysokich obrotach w trasie pali mi 8/ 100 i udaję że że tego nie słyszę

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Kwiecień 2016, 10:38:39 »
Wymieniałeś reduktor? Jaki był koszt? Czy regenerowałeś? Dzięki za info zwrotne w kwestii reduktora.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maj 2016, 17:31:52 »
co z Tym sprzęgłem?? jest różnica? wymieniłeś?

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Maj 2016, 19:30:17 »
Jeszcze auto nie odebrane z powodu przysłania złego simmeringu.. :(

[ Dodano: 2016-05-15, 13:36 ]
To takie podsumowanie z mojej strony w tym wątku: auto odebrane, terkotanie zredukowane do 80%. W środku auta terkotania całkowicie brak! Nie mniej na zewnątrz przy małej prędkości, słuchać mimo wszystko jeszcze metalowy dźwięk. Szczególnie po spuszczeniu szyby i przejeździe między budynkami. Dodam, że skrzynia biegów chodzi bardzo dobrze! Podczas wymiany sprzęgła dodatkowo rozebrano reduktor z powodu wycieku i naprawy simmeringu. Nie mniej w dużej mierze za terkotanie odpowiada sprzęgło. Jednak trzeba dodać, że owe terkotanie może być różnie interpretowane przez każdego i czasami jest zestawem różnych dźwięków, z racji tego, że koło siebie jest wał napędowy, sprzęgło, skrzynia, półosie itd.

Offline grzesiek2208

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Maj 2016, 07:09:08 »
A teraz podsumowanie z mojej strony wymienilem kompletne sprzęgło wraz z kolem zamachowym i terkotania brak, róznica ogromna szczegolnie podczas wciskania pedału i odczucie dziwne bo w koncu w aucie jest cichutko , za te metaliczne terkotanie odpowiadały luzne sprężyny na sprzęgle. Pozdrawiam :) operacja nieco droga, mysle ze jednak warto kazde auto ma jakies slabe punkty w Tucsonie to akurat sprzegło. Pozdrawiam ''pede78'' i dzieki za pomoc:)

Lepki

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lipiec 2016, 18:21:49 »
Kupiłem auto, grzechotało, wymieniłem sprzęgło.
Przejechałem 25tyśków przez 2lata na nowym zestawie Valeo (łożysko+tarcza+docisk) i wczoraj mi mechanior powiedział, że łożysko oporowe już hałasuje. Rajdowcem nie jestem  ;-)
Ktoś to przerabiał ?

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lipiec 2016, 17:48:24 »
Powiem tak, że ten temat jest mocno intrygujący dla mnie. Ja wymieniłem sprzęgło, terkotanie w środku auta zniknęło całkowicie. Jednak przy spuszczonych szybach, przy wąskich przejazdach dźwięki dochodzą. Dlatego od dłuższego czasu drążyłem ten wątek. Był moment, że stawiałem na wał napędowy, ale kilkukrotnie sprawdzony - luzów brak. Wczoraj dorwałem mechanika z 20 letnim doświadczeniem w ASO, który przerabiał ten temat. Dodatkowo na placu stał Tucson. Pokazał, że praktycznie każdy, nawet po wymianie sprzęgła delikatnie terkocze. Powiedział, że sprzęgło w tym modelu zostało zepsute "na biurku" podczas projektowania. Podobny temat jest na KIA Forum. Niestety sprężyny w sprzęgle przedwcześnie się luzują. Tyle słyszałem, nie wiem na ile to prawda, ale przysłuchiwałem się wielu Tucsonom, które przejeżdzały koło mnie i ... większość wpadało w rezonans słyszalny na zewnątrz auta.

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Lipiec 2016, 10:46:20 »
Witam , u mnie terkotanie zostało zrobione po całym dniu szukania co to  :roll: u mojego osobistego mechanika  :-> , no muszę powiedzieć ze doszedł - były to rurki od klimatyzacji które były zbyt blisko siebie i dotykały się ( wpadały w rezonans ) , mam nadzieje ze pomogę bo ten dźwięk mnie irytował  :evil: - pozdrawiam

Lepki

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Lipiec 2016, 21:04:29 »
U mnie przez dwa lata nie było żadnego terkotania, jak przed wymianą. Teraz dźwięk pojawia się tylko na wciśniętym pedale sprzęgła i brzmi jak jakaś mała turbina.
Zastanawiam się, czy szykować się na ponowną wymianę sprzęgła, czy tylko samego łożyska ?
Tak czy siak, to trzeba i tak zwalać całą skrzynię  :-/

pede78

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Lipiec 2016, 21:05:01 »
A w jakim zakresie pojawiało się terkotanie? Kiedy słyszałeś? Napisz więcej. Dzięki!

[ Dodano: 2016-07-11, 15:32 ]
Lepki, a dwumase wtedy wymieniałeś czy same sprzęgło? Bo z opisu widzę, że masz mocniejszą wersję silnikową, która ma koło dwumasowe. Terkotanie słyszysz tylko na postoju czy podczas ruszania?

Lepki

  • Gość
"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Lipiec 2016, 19:42:33 »
W moim silniku nie ma koła dwumasowego.
Z tego co pamiętam, to terkotał przy dodaniu gazu na niskich obrotach.
Tak jak pisałem, sprawa miała miejsce 2lata temu.
Teraz nie terkocze, ale łożysko oporowe się odzywa przy wciśniętym sprzęgle.