Autor Wątek: [Tucson] Wyje tylny most  (Przeczytany 9440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Virtualer1

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« dnia: 01 Sierpień 2013, 13:07:01 »
Witam wszystkich
Od jakiegoś czasu wyraźnie hałasuje mi coś z tyłu auta. Wycie jest słyszalne od około 80km/h i wyraźnie dochodzi z tyłu auta. Gdy jadąc z taką prędkością auto podskoczy na jakieś nierówności, hałas na chwilę ustaję. Wywnioskowałem więc, że jest to wina jakiegoś łożyska, które pod obciążeniem hałasuje, lecz wymiana obu tylnych łożysk w piastach nic nie zmieniła. Czy to więc oznacza, że hałasuje tylny most? Jest jakaś szansa na wymianę łożysk w tylnym moście? Robił już ktoś coś podobnego? Przy okazji wymiany łożysk sprawdzany był poziom oleju w tylnym moście i był OK.

Pozdrawiam i z góry dzieki
 ;-)

pijid

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2013, 17:18:31 »
Nie mam doświadczenia z napędem na cztery koła, ale np. w ix35 on miał działać tylko do 50 km/h, a powyżej tylko gdy jest potrzebny? Jesteś pewien że powyżej 80 km/h w Tucsonie on jest w ogóle załączony?

BTW. W moście to najczęściej wyje przekładnia jednak.

A tak sobie myślę... Może to łożysko sprzęgła wiskotycznego (załączającego napęd na tylną oś), a nie wałka atakującego, czy mechanizmu różnicowego...

wald

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2013, 20:28:53 »
Może śmieszne, czy nic nie montowałeś na dachu do rylingów?

Virtualer1

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2013, 22:31:31 »
Nie kolego nigdy nic do realingów nie montowałem.
No to prawda powyżej 50km/h blokada mostu się wyłącza ale przecież półosie nadal są przykręcone do tylnych kół czyli jednak coś w moście tylnym się kręci. To ewidentnie jakieś łożysko - słychać wyraźnie takie szumienie. Może to łożyska półosi w tylnym moście? Da się je wymienić czy tylko razem z całym mostem?

Pozdrawiam

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2013, 23:20:27 »
Wszystkie podpowiedzi to jak diagnoza lekarska przez telefon, zatem musisz być precyzyjny :).
Słyszysz szum, wycie, czy inne. A może po prostu krzyżak  na wale jak w polonezie :)

wald

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień 2013, 08:30:09 »
Krzyżak w żadnym samochodzie nie wyje, może dawać metaliczny dźwięk przy ruszaniu itp. Jeżeli opon też nie wymieniałeś to odkręć i wyjmij  cały wał i wtedy będziesz wiedział czy to nie tylny most, bo może to też być łożysko na podporze wału.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2013, 17:15:26 »
"Krzyżak w żadnym samochodzie nie wyje" dokładnie i dlatego moja uwaga o precyzyjność.
Ponadto krzyżak lubi dziwnie szumieć jak rolki są suche i jak są lekko wyrobione czepienie krzyżaka, a metaliczy dźwięk to wtedy gdy już prawie całkowicie jest rozpierdzielony.  
Zastanawiam się czy na napędnicy by coś usłyszał. Jaki dobry warsztat co ma napędnice i rozpędzić koła i posłuchać gdzie szumi czy wyje.

wald

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2013, 21:45:58 »
Temat zaczęty i co dalej: wyje czy nie wyje, odpowiem za miesiąc może rok?

stan;

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień 2013, 21:18:03 »
Ja proponuje przełożyć koła z przodu do tyłu jeżeli to nie pomoże ,odpięcie wału pędnego nic nie pokaże wręcz może dostać turbulencje przez reduktor ,więc ja proponuje wyciągnąć tylne osie wówczas tylny most na pewno będzie stał podczas jazdy

[ Dodano: 2013-08-11, 21:21 ]
a jeszcze jedno jeżeli to nic nie pokaże wówczas można odpiąć wał by sprawdzić wiskozę

lukasgo

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień 2013, 23:34:06 »
Virtualer1, jeśli możesz, to wstaw auto na podnośnik i rozpędź go na każdym biegu. Jeżeli kręci się tylko przód, to ok. Jeżeli tylne koła też będą się kręcić, to sprzęgło wiskotyczne jest do zmiany --> sprawdźcie Technical Service BUuletin na hyundaitechinfo.com Jest tam własnie opisany przykład wyjącego tylnego mostu.


Alternatywnie - zbieżność; "ząbki" na oponach - zamień tył z przodem na skos, jak radził stan; zużyte tarcze/klocki, itd :-P

stan;

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2013, 21:29:06 »
W żadnym wypadku niewolno włączać biegów gdy auto jest na podnośniku ze względu że koła są nisko a półosie mają największą długość można rozwalić przegub lub skrzynię

lukasgo

  • Gość
[Tucson] Wyje tylny most
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień 2013, 23:28:36 »
stan;, dzięki za sprostowanie mojej wypowiedzi. Swoją drogą coś takiego znalazłem na hyundaitechinfo.com...