Autor Wątek: [Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02  (Przeczytany 2858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wlad

  • Gość
urwana szpilka w kole -elantra '02
« dnia: 12 Lipiec 2008, 15:50:59 »
witam!
dzisiaj przy odkrecaniu kola urwalem szpilke,na ktora wkrecamy srube mocujaca kolo jezdne.byla chyba zle wkrecona,bo przy wykrecaniu czuc bylo taki nieosiowy obrot.
i teraz-co dalej maturzysto? ;(
czy da sie pozostalosc jakos wybic z piasty czy tylko wymiana na nowa piaste?
urwana szpilka jest z przodu w [wentylowanej]tarczy z ABS-em.
na starym forum wyczytalem,ze w starszej wersji mozna bylo wybic szpilke do srodka i wlozyc nowa.czy faktycznie jest to mozliwe?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:15:18 przez Brt »

roofus

  • Gość
[Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2008, 19:29:42 »
nie wiem jak to jest u ciebie ale szpilki napewno sa wymienialne
jak dla mnie to szpilki montowane sa od srodka i napewno bedzie trzeba zdjac kilka czesci zeby sie do nich dobrac

cezary46

  • Gość
[Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2008, 23:02:01 »
Miałem to samo.Naprawa polegała na zdemontowaniu piasty,wybiciu i wymianie uszkodzonej szpilki.U mnie przy demontażu piasty poszło łożysko.Koszty szpilka 15zl,łożysko 130 zł,robocizna 30 zl.Z tyłu też poszła szpilka i chciałem być mądry(w końcu też hamulec tarczowy),poszło gładko tylko czujnik ABS jest w innym miejscu niż z przodu i go uszkodziłem.
Człowiek uczy się na błędach. Po trzech miesiącach poszukiwań używanego czujnika kicha. W ASO liczą sobie 530 zł za sam czujnik.

wlad

  • Gość
[Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2008, 23:45:27 »
cezary46, chyba to twoj post czytalem na starym forum.
widze,ze sam raczej nie dam rady.pozostaje znalezc jakis sensowny warsztat-i w zwiazku z tym pytanie ostatnie.czy da rade przez kilka dni[do czasu zrobienia usterki] dojezdzac do pracy[ok.15km]czy jest to zbyt duze ryzyko?mialem wprawdzie 3-srubowego peugeota 106,ale tam to bylo tak zrobione fabrycznie :mrgreen:

cezary46

  • Gość
[Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2008, 06:57:22 »
Zanim zrobiłem to bez jednej śruby jeździłem prawie dwa tygodnie. Tylko trochę spokojniej.
Nic się nie stało.

wlad

  • Gość
[Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2008, 07:52:52 »
bede sie staral lagodnie jezdzic.mam juz wprawdzie doswiadczenie z odpadaniem kol podczas jazdy,ale nie chcialbym tego jeszcze raz doswiadczyc.dzieki za podpowiedz!

wlad

  • Gość
[Elantra XD] urwana szpilka w kole -elantra '02
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień 2008, 21:23:21 »
no,po prawie 2 miesiacach wreszcie wymienilem nieszczesna szpilke.pisze o tym dlatego,aby powiedziec ze w elantrze XD NIE trzeba zdejmowac piasty przedniego kola aby wymienic szpilke.nie wiem,jak to angole zrobili-przed naprawa prawie zrobilem doktorat z przedniej polosi i tak czy owak wynikalo ze sie nie da....
wiedza ta kosztowala mnie 68 funtow-a wiec 1/3 poczatkowo sugerowanej kwoty.