Autor Wątek: U mnie też się stało  (Przeczytany 2841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

walec

  • Gość
U mnie też się stało
« dnia: 12 Maj 2009, 21:12:35 »
Ale mam pecha!!!
W czasie jazdy strzelił mi pasek rozrządu po 20tyś od założenia nowego. I teraz zachodzę do głowy jaki błąd popełniłem bo sam zakładałem. Może błąd fabryczny? Nie był to pierwszy pasek który zmieniałem i tym bardziej robiłem to z książką od Lantry. Jedynie co przychodzi mi na myśl to, że na tym szajsie firmy JC ( kupiony z Inter Cars )nie było strzałek kierunkowych, bo fabrycznie dają Geatsa i tu mój błąd dowiedziałem się po fakcie.
Jest już u mechanika jeszcze dodatkowo wyszło, że kolektor wylotowy jest popękany i nie mogę nigdzie dostać zamiennika bo nowy w salonie 600netto, ale dali cenę co? A może ktoś próbował spawać kolektor? Poradźcie .

Cendra

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2009, 21:20:46 »
kolektor można tanio pospawać, np do astry 2 1.6 pospawali za 50zł, zawsze warto spróbować....

walec

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2009, 21:28:43 »
Cytat: "Cendra"
kolektor można tanio pospawać, np do astry 2 1.6 pospawali za 50zł, zawsze warto spróbować....

 
Bo kiedyś ktoś pisał że jest problem ze zaspawanymi kolektorami które po krótkim czasie i tak pękają . A jak u Ciebie kolektor się sprawuje.

Cendra

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2009, 09:57:26 »
ten kolektor ma mój kolega, jeździ tak juz ponad 3 miesiące i nic się nie dzieje... przy okazji wymieniał uszczelkę pod kolektorem, myślę, że dużo zależy od pęknięcia

e-gen

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2009, 10:05:12 »
walec,

pękł CI pasek czy zdarło żeby?

POLECANE PASKI ROZRZĄDU TO MITSUBOSHI oraz SUN
w żadnym wypadku noname JC

BartBartez

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2009, 14:42:05 »
Cytat: "e-gen"
POLECANE PASKI ROZRZĄDU TO MITSUBOSHI oraz SUN

No i nieśmiertelny Gates

Cytat: "walec"
nie było strzałek kierunkowych

Nie wszystkie mają

walec

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maj 2009, 16:10:36 »
Cytat: "e-gen"
walec,

pękł CI pasek czy zdarło żeby?

POLECANE PASKI ROZRZĄDU TO MITSUBOSHI oraz SUN
w żadnym wypadku noname JC


 Pękł !!!

walec

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maj 2009, 16:35:12 »
Na kolektorze są 4 pęknięcia wzdłużne razem około liczyłem około 50cm do obspawania i na dodatek w pobliskich zakładach lotniczych pytałem się o zaspawanie takiego kolektora gdzie jest to profesjonaly zakład między innymi dział spawalniczy gdzie spawają nawet pęknięte bloki silników do wszytkich marek samochodów na świecie osobiście widziałem zaspawany blok od mercedesa S klasy,niestety mistrz spawania powiedział,że taki kolektor powyżej 10 lat eksploatacji nie nadaje się do zaspawania owszem nowy mechanicznie uszkodzony tak ale nie taki. Więc na dodatek z racji nie możności dostania go na rynku wtórnym ( chwilowo nigdzie nie ma ) kupiłem w serwisie, trochę utargowałem cena końcowa 630zł.
I w końcu wszystkie części będę miał jutro więc może do piątku uda się :-? ją zmontować.

walec

  • Gość
Wreszcie
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2009, 11:07:09 »
W końcu po 8 dniach od zerwania paska rozrządu Lantra mruczy nowym dźwiękiem. Wydaje mi się, że jest odrobinę zwinniejsza może przez planowanie głowicy dostaje ze 2Konie więcej?
Co jak co ale się wykosztowałem( przez ten kolektor wydechowy 630zł którego nie mogłem dostać na szrocie ) to bez kolektora oraz popychaczy zaworowych które były przytarte(mechanik z Bydgoszczy potrafi je naprawiać bo nowe najmniej 50zł szt.x16= 800zł) części 800 + 800 robota=1600zł. Można mieć za złe Inżynierom, że standardowo w silnikach niema systemów zabezpieczających przed takim zerwaniem paska. Jest to nie współmierne do kosztów zakupu paska i wymiany. :-|

Hants

  • Gość
Re: Wreszcie
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2009, 11:16:23 »
Cytat: "walec"
Można mieć za złe Inżynierom, że standardowo w silnikach niema systemów zabezpieczających przed takim zerwaniem paska. Jest to nie współmierne do kosztów zakupu paska i wymiany. :-|


Alez sa! Oryginalne paski i rolki.

Juz zreszta mniejsza o pieniadze - wiem ile to robotyi potu, zeby to wszystko poskladac do kupy.

Pozdrawiam.

rufuz

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Maj 2009, 15:48:07 »
ja na wymianę rozrządu pojechałem do serwisu Hyundaia. Jak na razie rok i wszystko w porządku. Sądzę ze sa części do auta których podróbek raczej nie powinno sie raczej kupować i do takich rzeczy należy rozrząd. Trzeba tez mieć chyba na uwadze ze spora cześć mechaników to po prostu zwykli partacze, którym ja osobiście bym nawet nie zlecił przykręcenia zwykłej śrubki. Dla przykładu jak mi jeden "mechanik" założył ostatnio nowe opony i wyważył koła to myślałem że mnie szlag trafi. Juz myślałem ze albo felgi sa do kitu lub z oponami cos nie tak. Koła mi tak waliły ze myślałem ze mi zaraz zawieszenie urwie. W porządnym serwisie opon jak zobaczyli jak te koła były wyważone to az sie za głowę chwycili.

wasiu81

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2009, 16:42:45 »
Jaka jest cena nowego paska do Lantry ? ewentualnie komplet ... ?

e-gen

  • Gość
Pasek rozrządu strzelił
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj 2009, 21:46:14 »
wasiu81,
e-katalog