Autor Wątek: [ix20] spadek mocy  (Przeczytany 3277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danwielki

  • Gość
[ix20] spadek mocy
« dnia: 22 Lipiec 2013, 17:54:18 »
spadek mocy

[ Dodano: 2013-07-22, 18:00 ]
chodzi o to że w moim aucie ix20 1.4 disel 90 koni ucieka moc. Po pewnym czasie wraca powiedzieli mi w serwisie że ten typ tak ma i po upływie20000 kilometrów to minie mam juz 30000 i nic.Problem wygląda tak jadąc trzymam noge na gazie i czuje ze samochód zwalnia albo mu dać gazu albo poczekać po upływie 5-8 sekund znowu nabiera mocy co to jest dzieki i pozdrawiam

sense

  • Gość
Re: [ix20] spadek mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2013, 18:20:53 »
Cytat: "danwielki"
powiedzieli mi w serwisie że ten typ tak ma i po upływie20000 kilometrów to minie

Serwisy Hyundaia niezmiernie konsekwentnie lecą w kulki. Widzę po znajomych jak firma traci na wizerunku. Myślę, że centrala w Korei nie ma o tym bladego pojęcia. Nie wyobrażam sobie aby świadomie akceptowali takie podejście.
Jeszcze parę lat takiego olewania, sprzedaż drastycznie spadnie, a panowie z serwisów będą czekali w pośredniaku. Wtedy pogadamy.

Sorry za OT.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] spadek mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2013, 13:52:46 »
U mnie jest to samo. Jakoś nigdy do tego nie przywiązywałem większej wagi. Na forum Vengi ludzie zgłaszają to samo.

danwielki

  • Gość
[ix20] spadek mocy
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2013, 17:59:50 »
Dobrze wiedzieć ale co z tym zrobić albo czego to wina. Mam jeszcze jedno u mnie w aucie jest jedna rzecz gdy na drodze występują nierówności czasami czuje takie zarzucanie tyłu byłem w serwisie i powiedzieli że amortyzatory są ok. brakuje powietrza w oponach ale ja to odczuwam cały czas obojętnie ile powietrza napąpujeczego to może być wina w obu przypadkach[/center]

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] spadek mocy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2013, 14:25:00 »
Cytat: "danwielki"
Dobrze wiedzieć ale co z tym zrobić albo czego to wina. Mam jeszcze jedno u mnie w aucie jest jedna rzecz gdy na drodze występują nierówności czasami czuje takie zarzucanie tyłu byłem w serwisie i powiedzieli że amortyzatory są ok. brakuje powietrza w oponach ale ja to odczuwam cały czas obojętnie ile powietrza napąpujeczego to może być wina w obu przypadkach[/center]


"co z tym zrobić"
Olać to.

"czego to wina"
Pewnie oprogramowania silnika. Ja taki efekt zauważam tylko w lecie jak jest gorąco (bez znaczenia czy klimatyzacja działa czy nie). W zimie i w chłodne dni wszystko jest ok. Więc pewnie jest to związane z temperaturą powietrza jego schładzaniem i włączaniem się turbosprężarki.

Z innej beczki.
Zauważyłem, że kiedy temperatura otoczenia jest poniżej +5st to nawet jak silnik się rozgrzeje to obroty biegu jałowego utrzymują się na poziomie ok. 950 obr/min. Jak wyłączę silnik i zaraz go uruchomię ponownie to obroty są normalne, ale za chwilę podnoszą się do 950.
Przy temperaturach większych niż 10 st tego zjawiska nie ma i po rozgrzaniu silnika obroty są na normalnym poziomie tj. ok.800 ob min.
Serwis twierdzi że jest to normalna praca sterownika i tak ma być.
Ciekaw jestem czy u ciebie jest tak samo, czy po prostu serwis nie ma pojęcie jak się za to zabrać.