Autor Wątek: Gaśnie podczas jazdy.  (Przeczytany 30555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafalwochnik

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« dnia: 22 Lipiec 2013, 08:14:41 »
Witam serdecznie! Poszukuję pomocy przy rozwiązaniu problemu z moim hyundaiem.
Jest to Trajet z 2002 2.0 crdi 113KM , jakiś tydzień temu podczas powrotu do domu mojej żony samochód zgasł na trasie z niewiadomych przyczyn, wyświetliła się kontrolka check eng. po ok 5min. silnik znowu ruszył aż ponownie zgasł po przejechaniu 2 km. Po powrocie do domu sprawdziłem płyny , a także wtryski bo poprzednio one sprawiały problem z odpalaniem, ale to nie one. pojechałem na jazde próbną i mianowicie samochód gaśnie podczas dociskania pedału gazu od ok 1500obr/min gaśnie a ponowne przekręcenie stacyjki do pozycji on nie uruchamia pompy w baku, czasami trzeba odczekać 3-4 min. Diagnostyka wykazała problem z ciśnieniem paliwa, regulator wyczyszczony w ultradźwiękach i dalej to samo.

Coś zbyt emocjonalny ten tytuł był. Edycja tekli (:

felkner

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2013, 08:24:25 »

rafalwochnik

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2013, 08:42:06 »
Filtr wymieniony przy czyszczeniu regulatora.

felkner

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2013, 08:57:47 »

rafalwochnik

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2013, 09:32:06 »
Dodam jeszcze ze na luzie moge go krecic do 4000 i nic, a jadac juz na drugim biegu przy 1500 gasnie i wyskakuje check i swieci sie caly czas, a gdy zostawie samochod na noc i ponownie uruchamiam kontrolka znika. Jadac spokojnie potrafie dojsc do 100km/h i nic az nagle mu przycisne i koniec.

majchrzok

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2013, 14:16:07 »
w trajecie pedał gazu jest nie na linke tylko "elektroniczy". może on ma winę? robi jakieś spięcie, przezco wywala błąd i silnik gaśnie.

elektronik19

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2013, 21:20:23 »
Witam,
mam ten sam problem. Auto gaśnie na drugim biegu a na pierwszym można kręcić do końca. Podejrzewam, że to jest blokada ecu bo zapaliła się kontrolka silnika. Jak poradził sobie z tym problemem kolega rafalwochnik?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień 2013, 21:25:27 »
Jaki błąd pojawia się w czasie diagnostyki komputerowej.

elektronik19

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2013, 09:20:39 »
Jeszcze nie wiem,. Dzisiaj jade po luncha i zobacze. Coraz większe podejrzenia mam na wtryski.

[ Dodano: 2013-09-07, 11:32 ]
Błąd to P1181 - INT.AIR VAR CTR.SOL (OPEN/GND) TAK POKAZAL LAUNCH

erzetjot

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Wrzesień 2013, 07:30:55 »
Miałem podobny problem, gasł przy podjazdach pod górkę na tempomacie oraz przy szybkim ruszaniu.
Jako że to było zaraz po kupieniu auta, to pierwsze co zmieniłem to pasek rozrządu. Okazywało się, że był luźny i "komp zabezpieczał przed rozwaleniem silnika wyłączając dopływ paliwa" (w/g elektryka).
Jednak po pewnym czasie problem się powtórzył, ale go zaniedbałem- aż wcale przestał zapalać. Wtedy to przypadkowo brat zobaczył, że przy zapalaniu ciśnie bokiem paliwo z pompy wysokiego ciśnienia. Wymiana uszczelnienia pomogła. Teraz nie mam już od długiego czasu problemów z gaśnięciem.
Choć pojawił się problem z zapalaniem ( prawdopodobnie trzeba teraz wymienić uszczelnienia wtrysków, bo ciśnienie w układzie wzrosło i stare nie wytrzymało- ale to już inny temat).

elektronik19

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień 2013, 09:42:33 »
Witam, Wymieniłem uszczelki w pompie CR i wszystko już jest ok. Zapala od razu i nie gaśnie.

rafalwochnik

  • Gość
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Wrzesień 2013, 21:46:12 »
Witam , przepraszam za długą nieobecność. Mianowicie byłem na wakacjach aby odpocząć od trajeta, po zakupie wtyczki obd2 zacząłem skanować dziada i wyskoczył bardzo tajemniczy błąd U0009 zwarcie magistrali CAN BUS. Ciekawe jest że odcina silnik tylko przy temp ok 85st. C poniżej nic się nie dzieje więc problem musi być związany z temperaturą silnika. podejrzewam czujnik poł wału ale nie jestem pewny.

Pozdrawiam

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Wrzesień 2013, 22:31:26 »
Trajet o ile mi wiadomo szyny can nie ma. A ten problem to wskazuje na paliwo lub coś z tym związane. Na luzie potrzebna jest mała dawka paliwa, a pod obciążeniem to już mu potrzeba litrów. Ja bym stawiał na zasilanie paliwem. Jest włoski diesel podjedz gdzieś do fachowca od diesli niech zerknie i potem się bierz za elektronikę jak nic nie wyjdzie. Nie wszystkie rzeczy można samemu zdiagnozować. Choć sam popieram powiedzenie: "nie licz na ojca zrób się sam" :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Wrzesień 2013, 23:14:53 »

Irenty

  • Gość
Re: Gaśnie podczas jazdy.
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maj 2014, 09:08:06 »
Cytat: "rafalwochnik"
Witam serdecznie! Poszukuję pomocy przy rozwiązaniu problemu z moim hyundaiem.
Jest to Trajet z 2002 2.0 crdi 113KM , jakiś tydzień temu podczas powrotu do domu mojej żony samochód zgasł na trasie z niewiadomych przyczyn, wyświetliła się kontrolka check eng. po ok 5min. silnik znowu ruszył aż ponownie zgasł po przejechaniu 2 km. Po powrocie do domu sprawdziłem płyny , a także wtryski bo poprzednio one sprawiały problem z odpalaniem, ale to nie one. pojechałem na jazde próbną i mianowicie samochód gaśnie podczas dociskania pedału gazu od ok 1500obr/min gaśnie a ponowne przekręcenie stacyjki do pozycji on nie uruchamia pompy w baku, czasami trzeba odczekać 3-4 min. Diagnostyka wykazała problem z ciśnieniem paliwa, regulator wyczyszczony w ultradźwiękach i dalej to samo.

Coś zbyt emocjonalny ten tytuł był. Edycja tekli (:

To pierwszy mój post dlatego witam Wszystkich Kubowiczów........
Mam pytanie do rafalwochnika czy rozwiązał ten swój problem z SFe bo ja mam taki sam a zwłaszcza to że jak zgaśnie to po przekręceniu kluczyka ponownie nie włącza się pompa ( nie słychać jej jak zwykle) na początku myślałem że pompa i ją wymieniłem i nawet jak mi się zdaje  :-(   pomogło ale problem wrócił taki sam.

Pozdrawiam jeszcze raz Wszystkich.........