Autor Wątek: Nie chce moja Sonatka normalnie jechać!!!!!  (Przeczytany 1451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

syga63

  • Gość
Nie chce moja Sonatka normalnie jechać!!!!!
« dnia: 10 Maj 2009, 21:42:16 »
Od niedawna mam Sonatę 2,5 automat, poprzednio jeździłem 3,0.
Auto zachowuje się dość dziwnie: po rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach jest nierównomierna praca silnika. Obrotomierz waha się od 600 do 900 obrotów, ponadto niekiedy (jednak dość czesto) zdarza się że po dodaniu gazu auto nie chce jechać.
Dzisiaj zdarzyło się iż miałem gaz wduszony prawie do dechy a samochód zareagował dopiero po kilku sekundach.
Czy ktoś z szanownych użytkowników ma lub miał podobne doświadczenia??
Rocznik 1998, wersja angielska, przebieg 90tys. mil.
Nadmieniam iż sytuacja nie ma miejsca rano kiedy wsiadam do auta i silnik jest zimny.
Pozdrawiam.
Pomocy!!!!!

daleniek

  • Gość
Nie chce moja Sonatka normalnie jechać!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2009, 22:15:43 »
skoki obrotow wskazywaly by na uszkodzony silniczek krokowy a co do braku przyspieszenia to tak jak by przeplywomierz ale nie wiem czy nasz model posiada bo nawet nie przygladalem sie...

Hants

  • Gość
Nie chce moja Sonatka normalnie jechać!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2009, 10:10:06 »
Przyczyną najpewniej jest brud. W filtrze paliwa, powietrza, na silniku korkowym, zaworze EGR, czujniku temperatury, moze sondzie lambda. Jesli nie to - to sprawdz przeplywomierz, czujnik temperatury ( wzroslo Ci spalanie?)

syga63

  • Gość
Nie chce moja Sonatka normalnie jechać!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2009, 20:51:14 »
Cytat: "Hants"
Przyczyną najpewniej jest brud. W filtrze paliwa, powietrza, na silniku korkowym, zaworze EGR, czujniku temperatury, moze sondzie lambda. Jesli nie to - to sprawdz przeplywomierz, czujnik temperatury ( wzroslo Ci spalanie?)


Dzięki w miarę wolnego czasu posprawdzam wszystko. Auto kupiłem niedawno i nic w nim jeszcze nie zrobiłem. Pozdrawiam i dziękuję za poswiecony czas.
Sylwek