Autor Wątek: [Santa Fe CM] Wymiana kierownicy  (Przeczytany 7795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzaql

  • Gość
[Santa Fe CM] Wymiana kierownicy
« dnia: 17 Lipiec 2013, 17:28:38 »
Witam wszystkich.
Moje pytanie dotyczy wymiany kierownicy, jako że dotychczasowa jeszcze się trzyma ale występuje jeden problem, oddzieliła się wykładzina wewnętrzna kierownicy od stalowego druta mieszczącego się wewnątrz, i przeszkadza to w czasie jazdy samochodem. Przeglądałem Allegro celem zakupu jakiejś używanej, niestety nie ma takiej która by posiadała przełączniki do tempomatu. Może ktoś z kolegów się orientuje czy można by włożyć kierownice z możliwością sterowania tempo... np z Santa z roku 2006 coś takiego link:
Może ktoś z kolegów wie gdzie można by nabyć taką kierownice , może zmieniał i podpowie jak i czy samemu można zmienić nie uszkadzając przy tym  air bag (a).
Dzięki za odpowiedzi  :-)
Mój Sanciak to 2.0CRDi 2005 rok

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
Re: [Santa Fe CM] Wymiana kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2013, 17:52:27 »
Witam...
Szukaj kierownicy np. samochody uszkodzone - na części (ja tak znalazłem do mojego poprzedniego hyundaia) Co do wymiany nie ma żadnego problemu tylko musisz pamiętać :
1. odpinamy klemę masową od akumulatora
2. po bokach są otwory - torx odkręcamy dwie śruby
3. podnosimy poduszkę airbag - odbezpieczamy zabezpieczenie na wtyczce
4. odpinamy wtyczkę i mamy wyjętą poduszkę airbag
5. odkręcamy nakrętkę śruby na kolumnie i wyjmujemy kierownicę, jeśli nie mamy nikogo do pomocy to podczas odkręcania śruby i wyjmowania kierownicy przysuwamy sobie blisko fotel kolanami blokujemy od dołu kierownicę...

Następnie składamy wszystko w odwrotnej kolejności....Pozdrawiam

krzaql

  • Gość
[Santa Fe CM] Wymiana kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2013, 19:15:24 »
Witam
Dziękuje bardzo za odp. No to w takim razie wracam na Allegro z pytaniami do sprzedających czy posiadają taką kierownice i jeśli się uda biorę się za wymianę.
Raz jeszcze dziękuje za odp.
Pozdrawiam

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe CM] Wymiana kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2013, 21:02:06 »
no właśnie ja bym nie kombinował z kierownicą z innego auta lepiej dłużej poszukać a znaleźć od tego typu.

krzaql

  • Gość
[Santa Fe CM] Wymiana kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2013, 20:48:59 »
Witam kolegów
Od kilku dni aktywnie przeszukuje ogłoszenia na allegro i innych stronach www i bardzo ciężko dostać kierownice, no chyba że kogoś zadowala wytarta i z odklejoną wewnętrzną okładziną, która wygina się na prawo i lewo. Może któryś z kolegów ma jakiś namiar na dobrą kierownice do Santy, 2005 r. 2.0 cdri
Pozdrawiam

aran

  • Gość
[Santa Fe CM] Wymiana kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2013, 12:44:13 »
Witam, ja z kolei szukam zwykłej do santa fe pierwszej generacji. Znalazłeś może taką kolego? Ma być cała, ładna i bez żadnych guziczków. Ja znalazłem jedną ładną szarą ale z tempomatem w Tarnowie ma ją dkisiel78@o2.pl - fotka w załączniku i jeszcze jedna jest  na http://www.autoparts24.net.pl/hyundai-santa_fe_2000_2005-wyposa_380_enie_wn_281_trza-kierownica_z_poduszk_pow.jsp czarna. Dałbyś mi namiar na jakąś bez tempomatu i radia?