Autor Wątek: [Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę, a jak  (Przeczytany 10550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
Witam...
Proszę o informacje jakie żaróweczki H7 polecacie pod soczewkę, a jakie pod postojowe. Czy ktoś sam wymieniał postojowe? Czy pozostaje serwis?

Dziękuję i Pozdrawiam

Do pytania służy znak zapytania, a nie wielokropek (: edycja tytułu. Tekla

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
Od dłuższego czasu używam H7 UniTech'a. Rozsądna cena.
Postojowe wymieniłem na LED'y i więcej tam paluchów nie włożę (tak myślę  ;-)  )

santafanta

  • Gość
Re: [Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę...
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipiec 2013, 11:55:16 »
Cytat: "mirek70"
a jakie pod postojowe


ja mialem problem z ledami
http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2861

ledy (wszystkie lub niektore - tego nie wiem) potrzebuja dostac + na styk srodkowy a moj santa fe podaje odwrotnie wiec nie swieca. sprawdz polaryzacje miernikiem, ewentualnie bierz pod uwage ze bedziesz musial przemienic kable

Miłek25

  • Gość
Z ledami też miałem problem ponieważ wcale nie świeciły tak jak to wystąpiło w przypadku przedstawionym przez SANTAFANTA :) dlatego też zakupiłem hurtowo całe opakowanie zwykłych żaróweczek 5W BAX9S i jak się palą to wymieniam a palą się średnio raz na 4-5 miesięcy - jestem już mistrzem ich wymiany bez wyciągania lampy w każdych warunkach :) -
na soczewke polecam osram COOL BLUE świecą fajnym białym światłem można się pokusić o stwierdzenie że wyglądają trochę jak ksenony, są zdecydowanie jaśniejsze od standardowych H7.  tylko mają dwa minusy pierwszy cena chyba około 50-70 zł za komplet a drugi przynajmniej w moim przypadku żadna żarówka nie wytrzymała dłużej niż pół roku.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
Postojowe już wymieniłem...nie było tak żle choć dojście jest trochę trudne...Co do żarówek H7 to planuję kupno...OSRAM H7 NIGHT BREAKER PLUS Limited Edition GOLD...

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
Ledy na postój świecą jak należy chociaż dopiero w aso mi je założono-ja wymiękłem jak mi ręka zaczęła farbować na czerwono.A na noc mam philipsy long life czy coś w tym stylu.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę, a jakie H6W postojowe?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień 2013, 20:43:44 »
Niestety moje postojowe już się przepaliły, ale w sklepie w Zabrzu wymieniono mi je na LEDy... świecą o niebo lepiej i myślę że będą żywotne....wymieniłem je sobie sam bez problemu

Sieniek_D

  • Gość
[Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę, a jakie H6W postojowe?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2013, 17:03:07 »
Ja mam problem z ledowymi H6W, a mianowicie z biegunowością ( na zewnątrz +, wewnątrz na styku -). Czy można zamienić biegunowość bez cięcia kabli ?

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę, a jakie H6W postojowe?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2013, 20:13:32 »
Witam...

Kup uniwersalne ja kupiłem w sklepie OPTICON w Zabrzu :
BAX9S 5 5050SMD White Canb.......polecam rewelka,
ich stronka :
www.opticonlight.com


ale mają też na Allegro .... więc nie ma problemu z zakupem

Pozdrawiam

Offline Andrzej57

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę, a jakie H6W postojowe?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad 2015, 23:28:01 »
Witam, znalazłem takie żaróweczki H7 : https://www.wish.com/profile?uid=5629371de5495a1147121e2a#cid=557e8c81072c8419f31311f9
Czy ma ktoś takie założone (jakie wrażenia?), czy można stosować żarówki takiej mocy?

war3

  • Gość
[Santa Fe CM] Jakie polecacie żarówki H7 pod soczewkę, a jakie H6W postojowe?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad 2015, 13:44:59 »
Hej, jesli chodzi o ledy to polecam canbusa. Nie ma problemu z biegunami. Polaryzacja jest obojetna.