Autor Wątek: nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc  (Przeczytany 1620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szoti

  • Gość
mam problem falują mi obroty nie wiem w jakich zakresach bo obrotościomierz mi nie chodzi nie wiem gdzie szukać przyczyny czy zegar jest wadliwy czy jakis czujnik morze ktos wie gdzie go szukać , a co do tych obrotów wyczyściłem krokowca pomogło na dwa dni też kumpel próbował wyregulować obroty dyszą powietrza rozlegurował i zostawił ja ustawiłem narazie na 1,5 obrotu od pozycji maksymalnego wkręcenia morze ktoś wie tak na oko ile obrotów trzeba dać i nie wchodzi na obroty maksymalnie moge rozpedzić do 90km/h i koniec przed tą jego regulacją to jechał nawet 130 , i na wiekszych obrotach słychac jak zawory klepia prosze o pomoc ja aktualnie pracuje w czechach a z tymi pepikami za chiny nie morzna sie dogadać a za dwa tygodnie jade do polski to dam go da mechanika a mam do domu 450km i troszke sie boje jechać żeby mi nie klękł na trasie błagam pomóżcie pozdrawiam Rafał

ps.
jak i gdzie moge ściągnąc instrukcje do lantry 1,8 16v automat 93r manuala :?:

e-gen

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2009, 23:44:57 »
Jeżeli słychać zawory to pewnie pasek rozrządu przeskoczył - źle to widzę.
Jeżeli silnik jeszcze działa to jedź do warsztatu niech wymienią rozrząd z napinaczem.
Przepustnica nie ma nic do klapania zaworów.

Tutaj link do diagnozowania silniczka krokowego

a tu masz opis przepustnicy



Wszelkie manuale znajdziesz na hmaservice.com po bezpłatnym utworzeniu konta

szoti

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2009, 10:48:24 »
wielkie dzieki a samemu jest trudno wymienic pasek

daroreczek

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2009, 12:47:32 »
akurat w tym modelu jezeli nie masz kanału i dobrych narzędzi to raczej nie wymienisz sam i tam przedewszystkim jest tam strasznie mało miejsca

szoti

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2009, 13:13:55 »
a wie ktos jak ustawic znaki chodzi mi o wzur przegladałem na hmaservice i nie moge to tam znalesc morze to jest to że nie znam jezyka angielskiego pomuszcie

szoti

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2009, 19:04:15 »
z paskiem wszystko wporzo morze to jest tym że katalizator jest zatkany doradzil mi jeden mechanik jak zobaczył że styłu mało co ida spaliny co o tym sadzicie

cezary46

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2009, 19:47:44 »
Cytat: "szoti"
z paskiem wszystko wporzo morze to jest tym że katalizator jest zatkany doradzil mi jeden mechanik jak zobaczył że styłu mało co ida spaliny co o tym sadzicie

Bardzo prawdopodobne. Ja swój wywaliłem bo auto stało się mulaste. Po tym zabiegu ożył.

szoti

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj 2009, 21:41:23 »
wymienilem kata jest to teraz inne auto panowie dziekuje za pomoc wkacu to jedzie jak czort

Hants

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2009, 10:04:43 »
Zawory nadal klepią? Nie chce krakac, ale pojezdzisz jak "szatan" jeszcze ze dwa tygodnie..

szoti

  • Gość
nie równe obroty lantra1,8 16v automat 93r prosze o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2009, 15:52:51 »
nie zawory nie klepia jest wszysto wporzo bylem na diagnostyce w salonie hyundaiai jest ok katalizator byl zupelnie zatkany